Przedszkole Samorządowe nr 6 prawie gotowe

Przedszkole Samorządowe nr 6 prawie gotowe

BIAŁA PODLASKA Podpisano już protokół odbioru prac związanych z realizacją projektu „Rozbudowa i przebudowa budynku przy ul. Łomaskiej 2D wraz ze zmianą sposobu użytkowania na potrzeby przedszkola”.

 

Powstał on z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 13.3 „Rewitalizacja obszarów miejskich” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020. Projekt jest elementem zadania „Remont i przebudowa budynków na obszarze rewitalizacji miasta Biała Podlaska z przeznaczeniem na realizację usług społecznych”. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe i Usługowe „DOMBUD” Sp. z o. o.

Prezydent Michał Litwiniuk uważa, że nowa siedziba Przedszkola Samorządowego nr 6 robi wrażenie. – To kolejna miejska inwestycja, zrealizowana dzięki wsparciu z funduszy Unii Europejskiej, o wartości niemal 3 mln 100 tys., zł została odebrana. Ma wszelkie udogodnienia dla maluchów i jest w pełni dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Teraz piękne, przestronne i wygodne pomieszczenia zostaną urządzone i wyposażone tak, by nasze przedszkolaki czuły się tam jak w drugim domu. Dba o to pani dyrektor Marzenna Andrzejuk i wspaniałe panie wychowawczynie oraz personel niepedagogiczny – mówi.

– Wraz z gronem pedagogicznym i rodzicami zdecydowaliśmy, że dzieci przeniosą się do nowej siedziby od nowego roku szkolnego, okres wakacyjny będzie wykorzystany na organizację przestrzeni wokół przedszkola, aranżację wnętrz – uważa Marzenna Andrzejuk, dyrektor PS nr 6.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: