Przed nami XIV Biała Blues Festiwal

Przed nami XIV Biała Blues Festiwal
fot. materiały prasowe

BIAŁA PODLASKA W niedzielę 11 lipca, w amfiteatrze, odbędzie się XIV Międzynarodowy Biała Blues Festiwal. Gwiazdami kolejnej edycji bluesowego święta będą: Anna Rusowicz, Big Joe Stolle&Mauro Pandolfino oraz Czarny Pies.

Biała Blues Festiwal to jeden z ciekawszych festiwali bluesowych na Ścianie Wschodniej, który odbywa się w Białej Podlaskiej nieprzerwanie od 2008 r. Od początku występują na nim gwiazdy bluesa z Polski i z zagranicy, jak również młodzi zdolni wykonawcy, którym festiwal stwarza możliwość promocji.

Organizatorem wielkiego dla miłośników bluesa wydarzenia jest Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe, na którego czele stoi Jarosław Michaluk, twórca festiwalu i jego dyrektor. Patronat honorowy nad imprezą objął prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk. W tym roku odbędzie się ona 11 lipca w bialskim amfiteatrze, początek o godz. 17. Kwadrans później wystąpi Big Joe Stolle & Mauro Pandolfino (Włochy/Niemcy), po którym zaprezentuje się Czarny Pies (All Stars…Winder, Ścierański, Piotrowski, Rzepa, Kielak).

O godz. 19 na scenie pojawi się Ania Rusowicz, polska wokalistka, zdobywczyni czterech Fryderyków, kompozytorka, tekściarka, ale przede wszystkim osoba, która na nowo przywróciła styl i muzykę lat 60-tych i 70-tych w Polsce. Koncerty, sesje i wywiady w jej wykonaniu zawsze charakteryzują się niebywałym stylem i smakiem oraz kierowane są do odbiorcy nietuzinkowego i wymagającego.

– Grupa Czarny Pies to muzyczna elita. Zespół indywidualności bluesa, jazzu i rocka. Właściwie to dwa pokolenia muzyków, a wszyscy wyjątkowi i znakomici. To zawodowcy bez grama wypalenia czy rutyny, którzy nadal eksperymentują, a na scenie świetnie się bawią, wciągając w swoją grę publiczność – opowiada Jarosław Michaluk, dyrektor i twórca festiwalu.

Big Joe Stolle&Mauro Pandolfino to włosko-niemiecki duet bluesowy. Pierwszy z nich to jeden z najbardziej znanych berlińskich śpiewaków bluesowych. Jego potężny, surowy głos oczarował fanów, a swoje doskonałe umiejętności na harmonijce bluesowej potrafił udowodnić podczas występów z międzynarodowymi mistrzami, takimi jak: Champion Jack Dupree, Charly Musselwhite i Jack Bruce. Na dużych scenach i w klubach duet interpretuje głównie utwory z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, a mieszanką boogie, soulu i bluesa doprowadzają publiczność do wrzenia.

Bilety w cenie 50 zł są dostępne w przedsprzedaży online na www.niezla-sztuka.pl/, a także w Pizzerii „Roma” przy ul. Brzeskiej 1 (tel. 781 554 553) oraz kawiarni Coffeelove, Plac Rubina 11-14 (tel. 693 890 281).

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: