Prezydent na dwóch kołach razem ze Strażą Miejską

Prezydent na dwóch kołach razem ze Strażą Miejską
fot. Justyna Dragan

Prezydent miasta Michał Litwiniuk 21 sierpnia uczestniczył w patrolu rowerowym ze Strażą Miejską po centrum miasta. Celem akcji było przyjrzenie się pracy funkcjonariuszy miejskich oraz stawienie czoła problemom, z którymi borykają się w codziennej służbie.

- Staram sie być prezydentem aktywnym, który powinien w mojej ocenie dobrze znać pracę swoich współpracowników w podległych jednostkach – mówi prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk.

 

Po raz kolejny przedstawił on zalety tego środka transportu, wyrażając tym samym swoje zadowolenie z faktu, że funkcjonariusze podejmują tego rodzaju służby. - Bardzo lubię poruszać się po mieście rowerem. Uważam, że rower jako środek lokomocji pomaga poznawać swoje miasto. Cieszę się, że będę mógł z perspektywy patrolu rowerowego popatrzeć na problemy, z którymi codziennie w Białej Podlaskiej się mierzymy - dodaje prezydent.

Poruszanie się jednośladami umożliwia mundurowym dotarcie w miejsca, gdzie dojazd radiowozem jest utrudniony. Dlatego funkcjonariusze pełniący służbę na rowerach, patrolują głównie centrum miasta, zwracając uwagę na wykroczenia porządkowe.

– Patrole rowerowe organizujemy w okresie letnim, kiedy są sprzyjające warunki atmosferyczne. Jeżeli tylko mamy takie możliwości to siadamy na rowery. Patrol rowerowy podejmuje interwencje dotyczące wszystkich wykroczeń, tak jak normalnie patrol zmotoryzowany czy pieszy – tłumaczy Henryk Nędziak, komendant bialskiej Straży Miejskiej.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: