Prezydent: Musimy zainwestować w osiedla Grzybowa i Janowska

Prezydent: Musimy zainwestować w osiedla Grzybowa i Janowska

Na os. Podmiejska wciąż powstają nowe bloki

BIAŁA PODLASKA Osiedla Grzybowa i Podmiejska rozrastają się w bardzo szybkim tempie, przez co nowych mieszkańców w tych właśnie obszarach wciąż przybywa. Prezydent Dariusz Stefaniuk zapowiada więc, że już niebawem mogą na nich powstać miejskie instytucje, jak chociażby ośrodki kultury.

Prezydent zwraca uwagę, że na os. Grzybowa, które wciąż się rozbudowuje, nie ma żadnego miejskiego budynku i na przykład lokal na wybory trzeba wynajmować od prywatnych właścicieli. – Kiedyś była to filia Szkoły Podstawowej nr 3, lecz została ona sprzedana. Będziemy więc musieli w przyszłym budżecie zastanawiać się nad infrastrukturą w tym miejscu – zapowiada włodarz. Jako przykład podaje chociażby filię domu kultury, boisko czy plac zabaw. Obiekt powstałby od podstaw na jednej z miejskich działek.

Oprócz budynków Stefaniuk zapowiada na os. Grzybowa także inwestowanie w drogi. W porozumieniu z Lasami Państwowymi miasto zamierza pozyskać pieniądze na utwardzenie ul. Granicznej, z której będą mogli korzystać kierowcy aut osobowych i cykliści. – Nie będzie to droga oblegana, a ścieżka w lesie, która pomoże w komunikacji z ul. Lubelską – przekonuje prezydent.

Mieszkaniec osiedla Grzybowa i miejski radny Mariusz Michalczuk uważa, że każda inicjatywa rozwoju tej części miasta jest godna uwagi. Podkreśla, że to osiedle rzeczywiście jest pozbawione "wygód", bowiem w okolicy nie ma nawet bankomatu. – Nieważne czy prezydent mówi to w związku z kampanią wyborczą, czy też nie. Jeśli w tym miejscu rzeczywiście powstanie jakaś miejska instytucja, to bardzo dobrze. Nie jest dla mnie ważne czy zrobi to ta władza czy inna, byle coś się tu zadziało – uważa.

Plan zagospodarowania przestrzennego zakłada rozwój tego miejsca, ale jest jeszcze inne osiedle, które również prężnie się rozwija. To osiedle przy ul. Janowskiej, gdzie z kolei powstaje coraz więcej budynków wielorodzinnych. – Rozmawiałem z księdzem biskupem, Kościół chce tam kupić działkę i budować swoją świątynię. Powstaje też tam szkoła prywatna. My mamy działkę za bursą, o czym rozmawiałem z dyrektorem Szkoły Muzycznej, która chciałaby wyjść z parku i postawić swój budynek przy wsparciu ministerstwa kultury. Zobaczymy co z tych planów wyjdzie – mówi prezydent Stefaniuk.

Podobnie jak na os. Grzybowa, również na os. Janowska i Podmiejska powstają nowe drogi. Budowy kolejnych podejmuje się wspólnie z miastem firma ZRB Stanisława Romaniuka.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: