Praca w IT? Tylko w Lublinie

Praca w IT? Tylko w Lublinie
(Fot. Obraz Free-Photos / pixabay.com)

Lublin to idealne miejsce do rozwoju w branży IT

-MATERIAŁ PROMOCYJNY-

Lublin to miasto, które promuje swoje wielokulturowe dziedzictwo, organizując różnego rodzaju festiwale. Zwiedzić tam możemy Zamek Lubelski, Ogród Saski czy Muzeum Wsi Lubelskiej. Lublin ma jednak również swoją nowoczesną twarz, w której doskonale odnajdą się pracownicy branży IT.

Lublin – miasto nowych technologii

Położony na Wyżynie Lubelskiej nad Bystrzycą, Lublin jest największym i najgęściej zaludnionym miastem we wschodniej Polsce. Osoby, które kończą tu studia, chętnie zostają w Lublinie, podejmują pracę, zakładają rodziny. Dzieje się tak, ponieważ jest to miasto przyjazne do życia, wygodne, które – oprócz swojej historii i kultury – ma dużo do zaoferowania także specjalistom z branży IT.

Od 2004 roku Lublin intensywnie wykorzystuje środki unijne, przeprowadzając liczne inwestycje. Dzięki temu rozwija się jako ośrodek nauki, kultury, turystyki, sportu i rekreacji, a także usług i przemysłu. Umacnia się też jako węzeł transportowy: posiada ekspresową obwodnicę w ciągu planowanej trasy Via Carpathia oraz port lotniczy.

Fot. Ewa Urban / pixabay.com

Nie każdy wie, że to właśnie w tym mieście, pod koniec lat 70. XX wieku, został zaprojektowany i stworzony przez pracowników Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie pierwszy w Polsce kabel światłowodowy. Lubelską fabrykę światłowodów (także pierwszą w Polsce) utworzono w 1983 roku.

Działa tu również Lubelski Park Naukowo-Technologiczny, centrum naukowo-badawcze, które jest miejscem spotkań dla instytucji naukowych z przedsiębiorstwami. W projekt ten włączyły się wszystkie lubelskie uczelnie, samorząd miasta i województwa. Celem tych spotkań są wspólne inwestycje w innowacyjne technologie.

Przy wsparciu środków unijnych, powstał także projekt Lubelskiej Wyżyny IT, współrealizowany przez urząd miasta, ośrodki akademickie i przedsiębiorców. Ma on na celu wsparcie rozwoju branży high-tech w Lublinie.

Idealne miejsce do pracy

To właśnie dlatego Lubelszczyzna jest obiektem zainteresowania specjalistów z branży IT, którzy mogą tu znaleźć pracę zgodną z ich kwalifikacjami, ale i gwarantującą rozwój zawodowy.

Przykładem stabilnej pracy branży IT w Lublinie jest firma EMBIQ, która już od 11 lat działa na rynku technologii informacyjnych. Obecnie zatrudnia ponad 50 specjalistów branży IT. Obszary, w których się porusza, to m.in. tworzenie aplikacji mobilnych, webowych i serwerowych, rozwiązań IoT czy konstruowanie lekkiej elektroniki.

EMBIQ specjalizuje się też m.in. w technologii iBeacons oraz telemedycynie, a także w rozwiązaniach, wykorzystujących geolokalizację i multimedia. Swoje doświadczenie buduje od 2009 r., wykonując prace programistyczne na rzecz klientów polskich i zagranicznych – w sumie na swoim koncie ma ponad 300 zrealizowanych projektów. W swoich rozwiązaniach wdraża efekty innowacyjnych prac badawczo-rozwojowych, które od lat prowadzi we współpracy ze środowiskiem naukowym Lublina – przede wszystkim z Politechniką Lubelską i z Uniwersytetem Medycznym.

Pomimo wieloletniej działalności na rynku IT, EMBIQ wciąż się rozwija, rozszerzając jednocześnie swój zespół. Jak podkreślają pracownicy, są bardzo zżyci ze sobą, dzięki czemu w firmie panuje przyjazna atmosfera, sprzyjająca efektywnej pracy. Jeśli więc chcecie sprawdzić się na danym stanowisku, a przy okazji poznać uroki miasta, w którym znajduje się biuro EMBIQ, rozważcie skorzystanie z oferty pracy. Firma aktualnie prowadzi rekrutacje na różnorodne stanowiska, m.in. frontend, backend, fullstack developer czy Android  lub iOS developer. O szczegółach tych ofert poczytacie na stronie www.embiq.com.

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: