Powstaną dwa ważne ronda

Powstaną dwa ważne ronda

Umowa została podpisana z liderem konsorcjum, Leszkiem Horegladem

BIAŁA PODLASKA Dzięki wspólnemu projektowi ze stroną białoruską niebawem rozpocznie się budowa rond na ul. Terebelskiej i al. Solidarności.

 – Po podpisaniu umowy chcemy przygotować tymczasową organizację ruchu, na na nią się czeka ok 2-3 miesięcy. Potem trzeba uzgodnić z władzami miasta, wojewódzkimi i krajowymi i około połowy listopada wejść. W tym roku chcielibyśmy maksymalnie zaawansować prace. Prace planujemy zakończyć prace do listopada 2020 roku, gdy będzie dobra pogoda przyspieszymy prace – informuje Leszek Horeglad, prezes Przedsiębiorstwa Robót Drogowych S.A. w Białej Podlaskiej. I podkreśla wkład prezydenta oraz miejskich urzędników w przyznanie dofinansowanie tej inwestycji.

Inwestycja dotycząca przebudowy skrzyżowań na drodze krajowej nr 2 z ul. Terebelską  i al. Solidarności w ramach zadania pn. „Poprawa dostępności transportowej w Brześciu i Białej Podlaskiej” będzie zrealizowana przez bialskie firmy. Będzie to wspomniane już Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Tre-DROM oraz Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Budomex.

W ramach umowy nastąpi rozbudowa skrzyżowań polegająca na zmianie ich geometrii – skrzyżowania o ruchu okrężnym, zmiana ilości pasów ruchu na poszczególnych wlotach, rozbudowa ciągów chodnika i ścieżki rowerowej, przebudowa kolizji energetycznych i rozbudowa oświetlenia, rozbudowa sieci telekomunikacyjnej, rozbudowa kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz rozbudowa sieci wodociągowej i gazowej.

Uzbrojeniem, pracami elektrycznymi, sanitarnymi i teleinformatycznymi zajmie się firma Budomex, rondo przy ul. Terebelskiej wybuduje firma Tre-DROM a przy al. Solidarności - PRD. Finał prac planowany jest na koniec listopada 2020 r., jednak Leszek Horeglad bierze pod uwagę szybsze zakończenie prac jeśli warunki pogodowe będą sprzyjające. Koszt prac to ponad 8,2 mln zł.

Prezydent Michał Litwiniuk podkreśla, że to ważne inwestycje bowiem zarówno przy wyjeździe z Białej Podlaskiej w kierunku Rakowisk jak i al. Solidarności jest niezwykle kolizyjny. – To przykład trwającej w Białej Podlaskiej ofensywy inwestycyjnej. Niektórzy mówią o rzekomym marazmie, tymczasem realizowany jest w naszym mieście proces inwestycyjny, którego wartość przekracza 100 mln zł, z tak wielką skalą wyzwań miasto się jeszcze nie mierzyło – zwraca uwagę Litwiniuk.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: