Powstają ścieżka i zatoki

Powstają ścieżka i zatoki

BIAŁA PODLASKA Trwa remont dwóch ważnych ulic w Białej Podlaskiej. Sidorska już za kilka miesięcy będzie miała ścieżkę rowerową, a na Akademickiej powstaną m.in. nowe zatoki autobusowe. Mieszkańcy muszą się liczyć z pewnymi utrudnieniami.

Na ul. Sidorskiej, a dokładni na odcinku od skrzyżowania z aleją Tysiąclecia do ronda im. Bohaterów Powstania Styczniowego, trwa budowa ścieżki rowerowej oraz przebudowa chodników i zjazdów po stronie północnej ul. Sidorskiej. Prace zostaną wykonane w ramach zadania inwestycyjnego „Budowa zintegrowanego systemu zrównoważonej mobilności na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Biała Podlaska”.

Inwestycje wykonuje Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Tre-DROM z Białej Podlaskiej. Roboty będą prowadzone etapami, pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami poprzecznymi, przy czasowym, nieznacznym zwężeniu pasa ruchu jezdni oraz zamknięciu dla pieszych chodnika (strona północna ulicy).

Tymczasem trwa także remont ulicy Akademickiej, gdzie planowane jest wykonanie bitumicznej warstwy ścieralnej jezdni oraz wymiana krawężników betonowych na odcinku od skrzyżowania z ulicą Artyleryjską do skrzyżowania z Kopernika.

Wartość inwestycji, na realizację której prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę z prezesem Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Piotrem Horegladem, to 555 tys. zł. W pierwszej kolejności wykonane zostaną roboty rozbiórkowe i przygotowawcze. Potem ustawiony zostanie krawężnik oraz wykonane będą zjazdy i chodniki z kostki betonowej. Na jezdni następnie ułożona zostanie nowa warstwa asfaltowa, a na koniec zostaną prace wykończeniowe, w tym obsianie poboczy trawą.

W czasie prowadzonych na ul. Akademickiej prac może dojść do utrudnień w ruchu pojazdów.– Roboty przygotowawcze, rozbiórkowe, brukarskie i wykończeniowe wykonywane będą przy czasowym, odcinkowym zawężeniu pasa ruchu oraz ograniczeniu prędkości do 30 km/h. Następnie, w późniejszym okresie, roboty bitumiczne wykonywane będą przy całkowitym zamknięciu poszczególnych odcinków ulicy, o czym będziemy informować na bieżąco – zapowiada Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik Urzędu Miasta.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: