Powrót do tradycyjnych zabaw i gier

Powrót do tradycyjnych zabaw i gier
zdjęcia: nadesłane

W ramach X jubileuszowej edycji Międzynarodowej Letniej Szkoły w Parku Radziwiłła odbędzie się I Europejski Festiwal Tradycyjnych Zabaw i Gier, który został objęty patronatem honorowym prezydenta miasta Biała Podlaska.

Festiwal odbędzie się 14 września w godz. 12.00-16.00, skierowany jest do lokalnej społeczności - dzieci, młodzieży, studentów, osób dorosłych i seniorów . Oprócz reprezentantów Polski wezmą w nim udział przedstawiciele 7 krajów (Łotwa, Litwa, Białoruś, Hiszpania, Bułgaria, Iran, Wielka Brytania), którzy zaprezentują narodowe gry i zabawy.

Wartości promowane w zabawach pomogą wzbogacić wiedzę na temat form spędzania czasu wolnego przez naszych dziadków. Stanowią swoisty wzór do naśladowania i kultywowania przez obecne i przyszłe pokolenia.

Celem festiwalu jest również wspieranie i upowszechnianie aktywnego, rodzinnego i kreatywnego spędzania wolnego czasu wśród dzieci oraz międzypokoleniowa integracja środowiska lokalnego i pozalokalnego poprzez przypomnienie, prezentację i możliwość uczestnictwa w zabawach i grach z dawnych czasów.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: