Powiatowe święto plonów odwołane

Powiatowe święto plonów odwołane

W ubiegłym roku Powiatowe Święto Plonów odbyło się w Wilczynie

POWIAT BIALSKI  Wrzesień to moment, kiedy rolnicy podczas dożynek dziękują za zebrane plony. W tym roku epidemia mocno ograniczyła organizację takich wydarzeń. Ze względu na bezpieczeństwo i zdrowie uczestników zdecydowano o odwołaniu tegorocznego Powiatowego Święta Plonów.

Powiatowe dożynki to duże uroczystości, w których każdego roku licznie uczestniczyli rolnicy. Tradycją był udział w imprezie reprezentacji każdej z gmin. Na stoiskach prezentowali wyplecione wieńce, lokalne produkty i wszystko to, z czego dana gmina słynie. W tym roku epidemia nie pozwala na kontynuację tej tradycji.

„Kierując się troską o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców naszego powiatu, organizatorów oraz zaproszonych gości, podjęliśmy decyzję, że w tym roku powiatowe święto plonów zostaje odwołane. Nie była to łatwa decyzja. Szczególnie, że od wielu lat wspólne samorządowe dożynki są stałym i nieodzownym punktem w  kalendarzu naszych wydarzeń”. – piszą w liście skierowanym do rolników: Mariusz Kiczyński, przewodniczący Rady Powiatu Bialskiego, Mariusz Filipiuk, starosta bialski i wicestarosta Janusz Skólimowski.

Dziękują i przekazują wyrazy wdzięczności wszystkim mieszkańcom powiatu, którzy swoje życie i działalność zawodową związali z rolnictwem. „Dziękujemy za przywiązanie do ziemi, za nieustanny wysiłek, za troskę i zaradność. Prosimy o przyjęcie wyrazów szacunku i podziwu za wytrwałe stawianie czoła przeciwnościom losu i zaangażowanie w podejmowaniu wyzwań. Życzymy, aby Państwa trud był zawsze doceniony i należycie wynagradzany. Życzymy zdrowia, sprzyjającej pogody, spokoju i satysfakcji z owoców codziennej pracy”.

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: