Poprawa cyberbezpieczeństwa w lubelskich szpitalach

Poprawa cyberbezpieczeństwa w lubelskich szpitalach
fot. archiwum

REGION Lubelski Oddział Wojewódzki NFZ podpisał już 20 umów ze szpitalami na dotacje na poprawę cyberbezpieczeństwa. W trakcie rozpatrywania są kolejne wnioski.

Od 240 tys. zł do 900 tys. zł mogą otrzymać z Narodowego Funduszu Zdrowia placówki medyczne na podniesienie poziomu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych.

Wysokość środków, jakie może otrzymać placówka medyczna, zależy od wartości  jej kontraktu z NFZ.  Środki mają być przeznaczone na zakup i wdrożenie systemów teleinformatycznych oraz związanych z nimi usług, które mają na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa w placówkach leczniczych. Szpital może kupić i uruchomić np. systemy antywirusowe, urządzenia i oprogramowanie zabezpieczające a także przeprowadzić szkolenia z cyberbezpieczeństwa dla kadry.

O środki mogą wnioskować szpitale, które realizują świadczenia w ramach leczenia szpitalnego, rehabilitacji leczniczej, lecznictwa uzdrowiskowego oraz opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień. Wnioski o dofinansowanie można składać do 30 listopada 2022 roku

Dzięki dofinansowaniu z Narodowego Funduszu Zdrowia szpitale same zadbają o poprawę bezpieczeństwa systemów, które mogą paść ofiarą ataku cyberprzestępców.

Finansowaniu podlegają wydatki poniesione od 29 kwietnia do 31 grudnia 2022 r. Środki na ten cel pochodzą z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: