Policjant z Terespola na podium zawodów kolarskich

Policjant z Terespola na podium zawodów kolarskich

Tomasz Klujewski (trzeci od lewej) zajął trzecie miejsce w II Mistrzostwach Policjantów Garnizonu Lubelskiego w kolarstwie MTB

Sierżant sztabowy Tomasz Klujewski z Komisariatu Policji w Terespolu stanął na podium podczas II Mistrzostw Policjantów Garnizonu Lubelskiego w kolarstwie MTB.

Zawody odbyły się w niedzielę 8 lipca w Janowie w gminie Chełm. Tomasz Klujewski zajął trzecie miejsce w kategorii mężczyzn oraz w kategorii drużyna. Funkcjonariusz w tej formie kolarstwa startuje już piąty rok.

– Jesteśmy dumni ze sportowych wyników naszego kolegi i życzymy kolejnych sukcesów – mówi w imieniu wszystkich funkcjonariuszy Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy bialskiej KMP. – Startuje on w edycji Maratony Kresowe, które odbywają się w Polsce, na Ukrainie, Litwie oraz Białorusi. Nasz kolega uczestniczy w startach w Polsce. Większość Maratonów Kresowych odbyła się na terenie województwa podlaskiego. Rywalizują w nich zarówno zawodnicy trenujący kolarstwo, jak i amatorzy, którzy traktują jazdę na rowerze rekreacyjnie.

W zależności od poziomu przygotowania i wieku można wybrać dystans maraton, półmaraton i mini. Rywalizacja odbywa się ogółem w około trzydziestu kategoriach wiekowych, od dzieci do weteranów. Klujewski startuje na dystansie półmaratonu, gdzie w zależności od przygotowanej trasy dystans wynosi od 29 do 31 kilometrów w ciężkim terenie.

(k)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: