Pierwsze sparingi trzecioligowców

W sobotę 14 stycznia pierwsze mecze kontrolne rozegrali nasi podlascy trzecioligowcy. Zarówno w spotkaniu bialskiego Podlasia, jak i radzyńskich Orląt-Spomlek, padły remisy 1:1.

Bialczanie zagrali między sobą, a mecz na sztucznej murawie trwał 2 x 25 minut. Oba gole padły po przerwie. Pierwszego dla Niebieskich zdobył Maciej Kurowski, drugiego dla Pomarańczowych Marcin Pigiel. Na boisku można było dostrzec nowych zawodników – Wiktora Niewiarowskiego (były skrzydłowy Polonii Warszawa, transfer definitywny), Filipa Araka (wypożyczony na pół roku ze stołecznej Polonii obrońca, brat Jakuba, który rozegrał 98 meczów w ekstraklasie) i 17-letniego Dominika Sikorę (z drużyny rezerw). Nie grał kapitan Maciej Wojczuk, który w dalszym ciągu zmaga się z kontuzją. Zabrakło także Mateusza Stańczyka (kapitalny występ przeciwko Podlasiu w barwach Czarnych Połaniec we wrześniu ub. roku), który zdecydował się na grę w Podlasiu, ale nagłe sprawy rodzinne uniemożliwiły mu kilka dni temu przeprowadzkę do Białej Podlaskiej).

Orlęta pierwszy sparing rozegrały w Radomiu. Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał w 55. minucie Piotr Goljasz, wyrównał w samej końcówce zawodnik przez radzynian testowany (Michał Miller, jak podało kieleckie Echo Dnia). W najbliższą sobotę rywalem Podlasia będzie Legionovia Legionowo, zaś radzynian Avia Świdnik. Oba spotkania odbędą się na wyjeździe. (rl)