Pasjonaci fotografii z Małaszewicz mają swoją wystawę

Pasjonaci fotografii z Małaszewicz mają swoją wystawę
fot. J. Dragan

BIAŁA PODLASKA W miniony czwartek otwarta została wyjątkowa wystawa. Jej autorami dwaj 15-latkowe, których pasją jest kolejnictwo i fotografia. Maciej Józefczuk i Piotr Szymborski są uczniami pierwszej klasy technikum w Zespole Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Małaszewiczach.

Uczniowie na zdjęciach pokazują tabor i elementy infrastruktury kolejowej. I tak możemy zobaczyć na zdjęciach m.in. maszyny ST 45-17 ze składem, E6ACT ADB-035 z „klockami”, który wyjeżdża z Małaszewicz w stronę Białej Podlaskiej czy M62-3518 Ecco-Rail ze składem kontenerów, który został uchwycony gdy wyjeżdża z Małaszewicz do Brześcia.

Sami autorzy przyznają, że kolej to ich pasja. – Jeździłem z dziadkiem pociągiem gdy miałem 2 lata. I tak to już ze mną zostało, poszedłem do szkoły by uczyć się w tym kierunku – mówi Piotr Szymborski. A Maciej Józefczuk dodaje: – Zdjęcia powstawały dwa lata, czasem aby zrobić jedno zdjęcie siedzieliśmy w okolicy torów po kilka godzin. Zdjęcia wykonane zostały w różnych porach roku.

Więcej w wydaniu papierowym Podlasianina i na www.eprasa.pl.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy