Park przy Terebelskiej prawie gotowy

Park przy Terebelskiej prawie gotowy

Kolorowe fontanny dla dzieci są już sprawdzone a woda w nich spełnia sanitarne wymogi

BIAŁA PODLASKA Trwają ostatnie prace przed oficjalnym otwarciem parku przy ul. Terebelskiej. Niebawem na mapie miasta pojawi się kolejne miejsce do rekreacji.

W ubiegłym tygodniu doszło do odbioru parku na os. Jagiellońskim. Kilka dni wcześniej nastąpił tam tzw. rozruch technologiczny wodnego placu zabaw. – Trwał 48 godzin, przeprowadzono płukanie i dezynfekcję, następnie pobrano próbki wody do badania. Obecnie, zgodnie z wymogami higienicznymi i sanitarnymi, od czasu rozruchu system uruchamia się na trzy godziny dziennie o ustawionych wcześniej porach – informuje Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik prezydenta miasta.

Już teraz wiadomo, że woda na wodnym placu zabaw odpowiada parametrom wody basenowej. Dlatego też nie wolno wrzucać do niej kamieni czy piasku.

To jednak nie koniec parkowych atrakcji. – Kolejnym etapem będzie wyposażenie placu zabaw i terenu rekreacyjnego. Miasto otrzymało na ten cel dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki – uzupełnia rzecznik. Po wyłonieniu w przetargu wykonawcy i zamontowaniu urządzeń, dojdzie do uroczystego otwarcia, o czym "Podlasiak" natychmiast poinformuje.

Park powstał u zbiegu ul. Terebelskiej i Władysława Jagiełły, w sąsiedztwie kościoła bł. Honorata. Na terenie, na którym co jakiś czas stawał cyrk, pojawiły się alejki, plac zabaw i mała architektura. Teren jest oświetlony, nie brakuje również na nim zieleni.

Asfaltowe i oświetlone alejki będą idealne do spacerów, ale też do jazdy na rolkach

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy