Pamięci żołnierzy wyklętych

Pamięci żołnierzy wyklętych
fot. UM Biała Podlaska

Obchody rozpoczęły się rankiem 1 marca

BIAŁA PODLASKA W związku ze zbliżającym się Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk zaprasza na uroczystości miejskie upamiętniające ofiarność walczących oraz tradycję walk o Wolną Polskę.

W piątek 1 marca o godz. 8.30 i 8.45 wiceprezydent Maciej Buczyński oraz przedstawiciele służb mundurowych złożyli kwiaty w miejscach związanych z bohaterami: przy ul. Krótkiej 3, przed budynkiem Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa, miejscem kaźni w latach 1944-1956, oraz przy ul. Prostej 33, pod tablicą poświęconą żołnierzom wyklętym.

Główne uroczystości rozpoczną się w niedzielę 3 marca o godz. 10 mszą świętą w parafii Narodzenia NMP przy ul. Brzeskiej 33. Po niej uczestnicy udadzą się przed budynek Zakładu Karnego, gdzie będzie miał miejsce Apel Pamięci. Specjalnie w związku ze świętem przygotowana została wystawa pt. "Stanisław Łukasik »Ryś«".

Tradycyjnie w Białej Podlaskiej z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbywa się bieg „Tropem Wilczym”. Start o godz. 12 (dystans honorowy 1963 m). Zaś o 12.40 rusza bieg na dystansie 5 km, z pomiarem czasu. Prezydent zachęca do wspólnego uczczenia walczących o wolność.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: