Pakiety wielkanocne trafiły do potrzebujących

Pakiety wielkanocne trafiły do potrzebujących
fot. UM Biała Podlaska

Pomoc trafiła w Wielki Piątek

BIAŁA PODLASKA Dziś (10 kwietnia) do potrzebujących mieszkańców Białej Podlaskiej trafiło 140 pakietów świątecznych w ramach akcji wsparcia prezydenta Michał Litwiniuk, Caritas i MOPS.

 

Dostarczeniem darów, zachowaniem wszelkich środków ostrożności, zajęli się pracownicy MOPS, przedstawiciele bialskiej Caritas i wolontariusze.

W pakietach znalazł się żurek z kiełbasą, pasztet, inne tradycyjne potrawy świąteczne, również te o znaczeniu symbolicznym – chleb będący podstawowym pokarmem czy chrzan symbolizujący pokonanie goryczy męki przez Jezusa. Nie zabrakło słodyczy i wielkanocnego baranka.

Znalazł się tam także list od prezydenta Michała Litwiniuka, który napisał do potrzebujących: „Niech te dary będą znakiem tego, że nieustannie się wspomagamy. Być blisko ma znaczenie nie tylko dosłowne. Być blisko to myśleć o drugiej osobie, otaczać ją ciepłymi myślami i realną pomocą. Stan epidemiczny nie zwalnia nas z odpowiedzialności za tych, którzy jej szczególnie potrzebują. Pandemia zatrzymuje nas w domach, ale nie jest w stanie powstrzymać odruchów serca”.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: