Otwarte będą m.in. kina, teatry, baseny i stoki

Otwarte będą m.in. kina, teatry, baseny i stoki
Kancelaria Premiera RP

Podczas dzisiejszej konferencji premier Mateusz Morawiecki zapowiedział odmrażanie kolejnych branż. Nastąpić ma to już 12 lutego. Co dokładnie się zmieni?

Od 12 lutego można będzie udać się instytucji kultury a więc do kina, teatru, filharmonii, opery a będą one otwierane przy zachowaniu 50 proc. zajętych miejsc. Można będzie uprawiać sport na świeżym powietrzu. Otwarte zostaną stoki oraz baseny a także hotele – dla wszystkich.

Nadal zamknięte pozostają jednak siłownie, kluby fitness oraz restauracje. Minister Jarosław Gowin podkreśla, że rząd jest w kontakcie z przedstawicielami tych branż i zapowiada wsparcie dla nich.

Podczas konferencja premier poinformował, że zaszczepieni zostali już prawie wszyscy medycy, obecnie trwa szczepienie seniorów 70+.

Ostatnie luzowania, które już funkcjonują, dotyczyły otwarcia galerii handlowych oraz powrotu uczniów z klas I-III do szkół. Zapowiedziane dzisiejsze luzowania, jak mówili przedstawiciele rządu, wprowadzone zostają warunkowo. – Ryzyko transmisji jest wciąż duże, jednak scenariusz będzie analizowany w razie potrzeb. Jeśli sytuacja będzie rozwijała się gorzej, będę rekomendował krok wstecz – mówił minister zdrowia Adam Niedzielski.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: