Ostre strzelanie nastolatków Podlasia
Szymon Twarowski (z lewej) zdobył swojego pierwszego gola w III lidze
Podlasie odniosło w środę 13 maja w III lidze czwarte z rzędu zwycięstwo. Tym razem wysokie, bo 5:0, na stadionie najsłabszej w stawce Sparty Kazimierza Wielka. Aż trzy bramki zdobyli nastoletni wychowankowie Podlasia, co świadczy o dobrym szkoleniu w Akademii.
Dzięki grze młodzieżowców, których aż pięciu znalazło się w podstawowej jedenastce (jak pięć dni wcześniej w meczu ze Świdniczanką), zaś od 60. minuty siedmiu(!), Podlasie jest bliskie zdobycia ekstra premii (300 tys. zł brutto!) od PZPN za drugie miejsce w klasyfikacji Pro Junior System 3. Liga.
SPARTA Kazimierza Wielka – PODLASIE Biała Podlaska 0:5 (0:3).
0:1 – Dobruk (21), 0:2 – Twarowski (37), 0:3 – Konaszewski (45+2), 0:4 – Urbański (71), 0:5 – Sacharuk (76).
Sparta: Fiust, Gil, Szewczyk, Sapok, Maderak (80 Krawiec), Daniel, Pasternak (46 Stojek), Sendor (46 Dudczenko), Lis, Skiba, Ikwuka.
Podlasie: Jeż, Bobowski, Konaszewski, Dmitruk (60 Urbański), Maluga (60 Nojszewski), Sacharuk, Andrzejuk (46 Orzechowski), Mróz (46 Grochowski), Kopytow (46 Wnuk), Twarowski, Dobruk.
Sędzia: S. Kozub (Brzesko).
Kartki – żółte: Pasternak, Skiba i Maderak (Sparta).
Trwa zwycięska passa piłkarzy Podlasia. Bialczanie byli na stadionie w Kazimierzy Wielkiej lepsi od rywali pod każdym względem, czego potwierdzeniem aż pięć zdobytych goli. Pierwszy padł w 21. minucie, kiedy Dmytro Kopytow dokładnie obsłużył 16-letniego Marcela Dobruka, a ten strzałem z pierwszej piłki pokonał Macieja Fiusta. Przy drugim strzelec został asystentem, który precyzyjnie dograł do o dzień od siebie młodszego Szymona Twarowskiego, a syn zasłużonego dla bialskiego piłkarstwa Konrada Kamila Twarowskiego (122 mecze, 31 goli) zdobył swoją pierwszą bramkę w III lidze. Do przerwy było 0:3, bo w doliczonym czasie Dmytrow dośrodkował w pole karne, a doświadczony Mateusz Konaszewski nie dał szans bramkarzowi Sparty.
Na kolejnego gola trzeba było czekać do 71. minuty, gdy na boisku z gospodarzami, decyzją trenera Macieja Oleksiuka, musiało już sobie radzić aż siedmiu młodzieżowców Podlasia. Zdobył go Piotr Urbański, a doskonałą asystą popisał się 17-letni wychowanek bialskiego Championa (od 2022 roku w Podlasiu) Michał Grochowski. Pięć minut później końcowy wynik ustalił silnym strzałem tuż przy słupku 17-letni Adam Sacharuk, potwierdzając, że szkolenie młodzieży w Białej Podlaskiej przebiega na wysokim poziomie oraz że na własnych wychowankach można zbudować drużynę, która powalczy o awans do II ligi.
W pozostałych spotkaniach padły następujące wyniki: Chełmianka – KSZO 1:0, Korona II – Wisłoka 1:0, Sokół – Czarni 2:1, Stal – Siarka 1:1, Star – Avia 1:1, Świdniczanka – Pogoń-Sokół 0:3, Wisła II – Cracovia II 3:1, Wiślanie – Naprzód 1:0.
Na czele tabeli Avia Świdnik (68 pkt.) z trzema punktami przewagi nad Chełmianką oraz KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Bialskie Podlasie (50 pkt.) pozostało na miejscu siódmym, ale ma tyle samo punktów co Czarni Połaniec i Wiślanie Skawina oraz dwa mniej od rezerw kieleckiej Korony.
Następna kolejka zostanie rozegrania w najbliższy weekend 16-17 maja. W sobotę 16 maja Podlasie podejmie o godz. 17 zajmującą szesnaste miejsce Stal Kraśnik (27 pkt.).
Roman Laszuk




Komentarze
Brak komentarzy