Olimpiada Przedszkolaka z atrakcjami także dla rodziców

Olimpiada Przedszkolaka z atrakcjami także dla rodziców
fot. J. Dragan

BIAŁA PODLASKA Już 2 czerwca w godz. 15.30-17.30 w naszej uczelni odbędzie się kolejna edycja święta najmłodszych sportowców. Rodzinna Olimpiada Przedszkolaka odbywa się w filii AWF w Białej Podlaskiej od 1993 r. Aktualnie bierze w niej udział około 2 tysięcy uczestników: dzieci, rodziców i dziadków.

 

– Program olimpiady ewaluował od formy z uwzględnieniem rywalizacji (w roku 1993) do rodzinnego festiwalu bez rywalizacji między rodzinami i dziećmi. Opracowany model obejmuje współpracę środowiska wychowania fizycznego z nauczycielami wychowania przedszkolnego oraz z rodzicami (wychowawczynie poszczególnych grup na zebraniach z rodzicami przekazują wszystkie informacje dotyczące udziału w imprezie). W modelu uwzględniono także studentów bialskiej Filii AWF jako przyszłych promotorów aktywności ruchowej, którzy opracowują około 200 konkurencji, które konsultowane są z gronem pedagogicznym w poszczególnych przedszkolach i są tak opracowane, aby mogły stanowić przykład zabaw, które można wykorzystać w codziennej zabawie z dzieckiem. Wykorzystane w imprezie przybory są nieskomplikowane i stanowią podpowiedź dla rodziców, jak można je zastosować, aby zaangażować rodzinę do zabawy – informuje Anna Bodasińska, prodziekan ds. rozwoju bialskiej filii uczelni.

Poprzednie edycje spotkały się z pozytywnym odbiorem

Przed przystąpieniem do poszczególnych zadań rodziny otrzymują karty uczestnictwa, na których sędziowie potwierdzają udział w konkurencjach. Każde dziecko otrzymuje również nagrodę.

– Celem przedsięwzięcia jest promocja aktywnego spędzania wolnego czasu w rodzinie, popularyzacja zabaw i gier, zacieśnianie więzi rodzinnych, wdrażanie dzieci do całożyciowej aktywności ruchowej. Otwarcie Rodzinnej Olimpiady Przedszkolaka odbywa się zgodnie z ceremoniałem olimpijskim (defiladę uczestników prowadzą sportowcy bialskiej Filii AWF, jest wciągnięta na maszt Flaga Olimpiady Przedszkolaka, każde przedszkole posiada baner promocyjny) – zapowiada Bodasińska.
Ciekawą formą zajęć odbywających się podczas Olimpiady Przedszkolaka jest wspólna rozgrzewka przy muzyce przedszkolaków ze studentami. Tegoroczna edycja objęta została patronatem honorowym prezydenta miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka i dziekana WWFiZ dr hab. prof. AWF Huberta Makaruka oraz znalazła się w programie obchodów Dni miasta Biała Podlaska.
Organizatorami wydarzenia jest uczelnia (studenci: kierunku wychowanie fizyczne, trener personalny oraz turystyka i rekreacja, Studenckie Koła Naukowe: Turystyki i Rekreacji, „Dietetyk” i Koło kosmetologiczne Anti-Aging) i bialskie przedszkola nr 13,15,10,17. Koordynatorem wydarzenia jest dr Krzysztof Piech.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: