Odkrywają świat piosenki, teatru i musicalu

Odkrywają świat piosenki, teatru i musicalu

POWIAT BIALSKI W Studio Piosenki Metro mieszkańcy Białej Podlaskiej i regionu spełniają marzenia o śpiewaniu, aktorstwie i występach przed wielką publicznością. Pod okiem wykwalifikowanego muzyka Marka Chmiela szkolą wokal i umiejętności potrzebne na scenie, a dzięki współpracy z artystami Teatru Buffo w Warszawie uczestniczą w wielu muzycznych projektach. Są już pierwsze sukcesy. Niedawno młody bialski wokalista Bartosz Kroszczyński wystąpił w musicalu „Piotruś Pan” w Buffo.

„U nas marzenia spełniają się bardzo szybko” – to hasło może stanowić doskonałą dewizę działalności Studio Piosenki Metro. W tym roku mijają dopiero trzy lata, odkąd szkoli ono wokalistów z Białej Podlaskiej, Międzyrzeca Podlaskiego, Łosic i innych miejscowości regionu, a dorobek artystyczny jego

 uczniów jest już naprawdę imponujący.

Zaczęło się w 2019 roku. Marek Chmiel, człowiek od lat związany z muzyką, otworzył w Białej Podlaskiej Studio Piosenki Metro, gdzie dzieli się wiedzą z osobami stawiającymi pierwsze kroki w muzyce i aktorstwie. A warto nadmienić, że to doświadczenie jest bogate, gdyż pan Marek jest wokalistą, absolwentem wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu oraz certyfikowanym nauczycielem Studio Piosenki Metro. Występował na scenie Teatru im. W. Bogusławskiego w Kaliszu oraz Teatru Polskiego w Poznaniu. Jest także solistą Męskiego Zespołu Wokalnego Kairos z Lublina. W sprawach organizacyjnych i kontaktach z rodzicami uczniów pana Marka wspiera Marta Dzienio.

Studio Piosenki Metro w Białej Podlaskiej działa pod auspicjami Teatru Studio Buffo w Warszawie. – Dzięki współpracy z Januszem Józefowiczem oraz Januszem Stokłosą nasi uczniowie mogą brać udział w ogólnopolskich castingach do musicali, mogą uczestniczyć w próbach do spektakli, podglądając pracę od kuchni, oraz brać udział w różnych projektach, konkursach i warsztatach prowadzonych przez artystów Teatru Buffo – mówi Marek Chmiel.

W zajęciach artystycznych mogą brać udział dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. Jak tłumaczy instruktor, każdy może spróbować sił w śpiewaniu, bez względu na poziom zaawansowania. Liczą się chęci oraz pracowitość.

Projekt spotkał się z zainteresowaniem mieszkańców Białej Podlaskiej i sąsiednich miejscowości. Zajęcia odbywają się w IV LO im. St. Staszica. – Uczniowie Studio Piosenki Metro w trakcie zajęć przygotowują się warsztatowo i emocjonalnie do udziału w castingach, przeglądach, przesłuchaniach i konkursach. Uczą się wokalu, dykcji, interpretacji piosenki musicalowej, ruchu scenicznego oraz choreografii. Pracują na oryginalnych materiałach udostępnionych przez Teatr Studio Buffo. Mają możliwość spotkań z aktorami oraz udziału w konferencjach i konsultacjach z panami Józefowiczem i Stokłosą. Uczniowie poznają również tajniki pracy zawodowego aktora i funkcjonowania teatru – opowiada Chmiel. (…)

Cały artykuł i wywiad z Bartoszem Kroszczyńskim do przeczytania w aktualnym – papierowym wydaniu „Podlasianina” i w wersji cyfrowej na: eprasa.pl

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: