O pożarach wiedzą niemal wszystko

O pożarach wiedzą niemal wszystko

W gminnym etapie konkursu wzięło udział 61 uczniów

GMINA BIAŁA PODLASKA W sali sportowej Szkoły Podstawowej w Ciciborze Dużym we wtorek 25 lutego rozstrzygnięto turniej wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Najlepiej poradzili sobie uczniowie ze Sławacinka Starego i Swór, i to oni, już w marcu, będą się zmagać w etapie powiatowym konkursu.

– Już po raz kolejny ogłoszony został konkurs o tematyce przeciwpożarowej, w którym bierze udział młodzież. Etap szkolny przeprowadzono do 21 lutego. Do współpracy ze szkołami delegowano prezesów jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy – informuje Wiesław Panasiuk, wójt gminy Biała Podlaska.

Już w marcu odbędzie się etap powiatowy turnieju

25 lutego, w sali sportowej w Szkole Podstawowej w Ciciborze Dużym, przeprowadzono gminny etap turnieju, w którym wzięło udział 61 uczniów ze szkół podstawowych w Sławacinku Starym, Styrzyńcu, Ortelu Książęcym Drugim, Sitniku, Grabanowie, Sworach, Hrudzie i Ciciborze Dużym. – Celem Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, historii i tradycji ruchu strażackiego, zasad postępowania na wypadek pożaru bądź innego zagrożenia, jak też wyrobienie praktycznych umiejętności w posługiwaniu się sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą – dodaje wójt Panasiuk. – Ponadto udział w OTWP przybliża realizację marzeń zostania strażakiem, poprzez umożliwienie laureatom wstąpienia do szkół aspirantów PSP oraz Centralnej Szkoły PSP.

W jury zasiedli: Grażyna Majewska (przewodnicząca), Monika Kiryluk (sekretarz), Adrianna Sałamacha, Czesław Pikacz oraz Piotr Skwarek. Uczniowie rywalizowali w dwóch grupach wiekowych.

I grupa wiekowa (szkoła podstawowa kl. IV-VI): I miejsce zajął Bartosz Iwaniuk z SP w Sławacinku Starym (23 pkt.), II miejsce – Karolina Maleńczuk z SP w Sławacinku Starym (21 pkt.), III miejsce – Julita Bernadkiewicz z SP w Sworach (21 pkt.), IV miejsce – Julia Derkacz z SP w Ciciborze Dużym (18 pkt.), V miejsce – Dorota Filipiuk z SP w Ciciborze Dużym (17 pkt.).

II grupa wiekowa (szkoła podstawowa kl. VII-VIII): I miejsce zajęła Aleksandra Walczuk z SP w Sworach (23 pkt.), II miejsce – Wiktoria Popławska z SP w Ciciborze Dużym (23 pkt.), III miejsce – Anna Węgrzyniak z SP w Styrzyńcu (23 pkt.), IV miejsce – Martyna Ostapiuk z SP w Grabanowie (22 pkt.), V miejsce – Wiktoria Lewkowicz z SP w Ortelu Książęcym Drugim (22 pkt.).

Uczestnicy za pierwsze trzy miejsca w obu grupach otrzymali nagrody rzeczowe. Do piątego miejsca przyznane zostały dyplomy, a każdy z uczestników otrzymał kalendarz strażacki. Opiekunowie również otrzymali dyplomy za duży wkład pracy w przygotowaniu uczestników turnieju do eliminacji gminnych. Etap powiatowy odbędzie się w marcu w świetlicy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Sidorskiej 93 w Białej Podlaskiej. Udział w nim wezmą Bartosz Iwaniuk ze Szkoły Podstawowej w Sławacinku Starym i Aleksandra Walczuk ze Szkoły Podstawowej w Sworach.

Patronat nad turniejem objął prezes oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP – wójt gminy Biała Podlaska Wiesław Panasiuk.

Justyna Madan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: