Nowy dyrektor muzeum już rozpoczął pracę

Nowy dyrektor muzeum już rozpoczął pracę

BIAŁA PODLASKA Zakończyła się kadencja dyrektor Muzeum Południowego Podlasia Violetty Jarząbkowskiej i od 31 grudnia funkcję tę piastuje Rafał Izbicki. Pierwszego dnia pracy odbyło się spotkanie z pracownikami i władzami miasta.

Rafał Izbicki z bialską kulturą związany jest od 30 lat, za sprawą działalności w stowarzyszeniu Zespół Tańca Ludowego Biawena, którego jest prezesem. Zdobył on wykształcenie w kierunku zarządzania i marketingu. W swojej karierze zawodowej zajmował się m.in. nadzorowaniem, koordynowaniem i rozliczaniem inwestycji i działalności firm, w których pracował – w tym w latach 2011-2019 w Muzeum Południowego Podlasia, na stanowisku kierownika działu administracji.

– Skończyłem też studia podyplomowe z ochrony dóbr kultury. Biorcą pod uwagę moje doświadczenie zawodowe i wykształcenie, postanowiłem wystartować w konkursie na stanowisko dyrektora Muzeum Południowego Podlasia – powiedział nam Izbicki. Jak się dowiedzieliśmy, w 2004 r. otrzymał on Odznakę Zasłużonego Działacza Kultury i Brązowy Krzyż Zasługi, w 2010 r. – Srebrny Krzyż Zasługi, a w 2014 r. – Odznakę Zasłużonego dla Kultury Polskiej i Medal Zasłużonego dla Powiatu Bialskiego.

Jego poprzedniczka, Violetta Jarząbkowska dyrektorem placówki została pod koniec 2017 r., zastępując na tym stanowisku wieloletnią dyrektor Małgorzatę Nikolską. Wcześniej Jarząbkowska była kierownikiem działu artystycznego.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: