Nowy dom studenta na inaugurację nauki

Nowy dom studenta na inaugurację nauki

BIAŁA PODLASKA W Państwowej Szkole Wyższej im. Papieża Jana Pawła II zainaugurowano rok akademicki. Uroczystość była okazją do oficjalnego otwarcia nowego budynku domu studenta.

To już 22 inauguracja roku akademickiego w historii bialskiej PSW. Uroczystość odbyła się w sobotę 16 października, w dniu ważnym dla środowiska uczelni ze względu na jej patrona papieża Jana Pawła II, bo w 43. rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Apostolską.

Uczelnia stale rozwija swoją kadrę i infrastrukturę. Przykładem jest zakończona właśnie budowa nowego domu studenta, który powstał na miejscu dawnej pływalni Biawena. Inwestycję dofinansowało Ministerstwo Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. – Nowe zadania, które stoją przed nami, skłaniają nas do udoskonalania istniejących obiektów i przygotowywania ich do nowych potrzeb dydaktycznych. Wybudowaliśmy nowoczesny akademik z częścią dydaktyczną dedykowaną położnictwu. Mamy również zaplanowane inwestycje, które przyczynią się do zwiększenia miejsc w akademiku, ale również będą dostarczały nowoczesnej bazy dydaktycznej, szczególnie fizjoterapii i nauk języków obcych – mówi prof. Jerzy Nitychoruk, rektor PSW im. Papieża Jana Pawła II. (…)

Więcej na ten temat w aktualnym – papierowym i cyfrowym na: eprasa.pl

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: