Nowoczesne ciągniki w służbie drogowej

Nowoczesne ciągniki w służbie drogowej

REGION Do kilku miast w województwie lubelskim trafił właśnie dziesięć nowoczesnych ciągników, którymi dysponować będą kierownicy Rejonów Dróg Wojewódzkich. Jeden z nich trafił do Białej Podlaskiej.

– Chcemy, by Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie był nowoczesną jednostką, dlatego inwestujemy w sprzęt. Przez ostatnie dwa lata wydaliśmy na to ponad 4 miliony złotych. Cieszymy się, że zakupione ciągniki trafią do wszystkich Rejonów Dróg Wojewódzkich. Zależy nam na zrównoważonym rozwoju całego województwa, dlatego tak ważne jest to, by między innymi taki sprzęt jak ten był w każdej części Lubelszczyzny. Ciągle szukamy nowych środków, dzięki którym będziemy mogli doposażyć w potrzebne narzędzia Rejony Dróg Wojewódzkich oraz Obwody Drogowe – mówi wicemarszałek województwa lubelskiego Michał Mulawa.

Z kolei Paweł Szumera, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich, podkreśla, że zaczęły one pracę od razu po ich przekazaniu. – Będą pełnić służbę na drogach wojewódzkich, którymi administrujemy. Dzięki nim będziemy mogli o wiele szybciej reagować, gdy zajdzie taka potrzeba. Mogą one służyć, po podłączeniu odpowiedniego wyposażenia, jako pług i solarka w zimie, mogą kosić trawę, odchwaszczać pasy drogowe czy sprzątać chodniki, ścieżki rowerowe i nasze drogi wojewódzkie – dodaje.

Te wielozadaniowe ciągniki będą pełniły swoją służbę w Rejonach Dróg Wojewódzkich w Białej Podlaskiej, Chełmie, Lublinie, Parczewie, Puławach, Hrubieszowie, Włodawie i w Zamościu. Koszt ich zakupu to ponad 1 mln zł.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: