Nowe zasady ruchu na Podmiejskiej

Nowe zasady ruchu na Podmiejskiej
fot. UM Biała Podlaska

BIAŁA PODLASKA Budowa ulicy Podmiejskiej, według informacji uzyskanych w magistracie, przebiega zgodnie z planem. W najbliższym czasie uważać muszą kierowcy przejeżdżający w okolicy ulicy Żeromskiego.

Od 20 października do 30 listopada zostanie wprowadzony trzeci etap czasowej organizacji ruchu. Na okres prowadzenia robót budowlanych wyłączony z ruchu zostanie odcinek ul. Podmiejskiej od skrzyżowania z ul. Żeromskiego (wraz ze skrzyżowaniem) do ul. Francuskiej.

Roboty idą zgodnie z planem. – Umowę podpisaliśmy 28 czerwca, termin wykonania prac to 7 miesięcy. Oczywiście wszystko zależy od tego, jak będzie wyglądał okres zimowy. Nie widzę zagrożenia – mówił podczas konferencji rozpoczynającej prace Wiesław Harasimiuk, prezes firmy TreDrom.

A prezydent Michał Litwiniuk podkreśla, że jest to ważna dla miasta inwestycja: – Powstanie droga o długości niespełna kilometra, z sześciometrowym pasem jezdniowym dwukierunkowym, z chodnikiem o szerokości od dwóch do trzech metrów po stronie południowej, z ciągiem pieszo-rowerowym po stronie północnej i rondem na skrzyżowaniu z ul. Żeromskiego oraz zatoką autobusową przy ul. Francuskiej.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: