Nowe stanowisko dla emerytowanej urzędniczki?

Nowe stanowisko dla emerytowanej urzędniczki?

BIAŁA PODLASKA W bialskiej filii Urzędu Marszałkowskiego utworzono nowe stanowisko pracy. Obejmie je Bogumiła Zieńczuk, która w czasie, gdy prezydentem miasta był Dariusz Stefaniuk, pełniła w Urzędzie Miasta funkcję naczelnika.

Nie byłoby pewnie w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że krótko po zmianie władzy naczelnik wydziału spraw społecznych, kultury i sportu Bogumiła Zieńczuk poszła na zwolnienie lekarskie i w zasadzie w pracy już się nie pojawiła. Jak ustaliła nasza redakcja, do momentu odejścia na emeryturę przebywała na przedłużanym zwolnieniu lekarskim.

Podobnie uczyniła niedawno dyrektor żłobka Agnieszka Kulicka, której również przez kilka miesięcy przedstawiciel(e) służby zdrowia wypisywał(li) zwolnienia. Zaczęło się niedługo po tym, gdy pojawiły się plany rozdzielenia żłobków funkcjonujących w ramach zespołu. Wiązało się to bowiem z ogłoszeniem konkursu na nowe stanowisko, a w przypadku, gdyby Kulicka go nie wygrala – z koniecznością zmiany pracy. Dziś Kulicka pełni obowiązki dyrektora Akademickiego Liceum w Terespolu, które działa pod skrzydłami PSW.

Z kolei Bogumiła Zieńczuk, która przez około półtora roku przebywała na zwolnieniu lekarskim, postanowiła jeszcze popracować. Stworzony więc został nowy etat w bialskiej filii Ośrodka Adopcyjnego, prowadzonego przez Urząd Marszałkowski, w którym do momentu zostania posłem swoje wpływy miał były prezydent miasta i wicemarszałek województwa Dariusz Stefaniuk. O szczegóły zatrudnienia Zieńczuk zapytaliśmy rzecznika Urzędu Marszałkowskiego.

– Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie, dostrzegając konieczność wprowadzenia zmian w schemacie zadań realizowanych dotychczas przez Ośrodek Adopcyjny wraz z filiami oraz mierząc się z oczekiwaniami kandydatów na rodziny adopcyjne, 5 sierpnia opublikował w Biuletynie Informacji Publicznej ogłoszenie o naborze na stanowisko ds. wspierania rodziny i sytemu pieczy zastępczej (pedagog), wskazując aplikantom jako miejsce świadczenia pracy Ośrodek Adopcyjny Filia Biała Podlaska. Ogłoszenie dotyczyło nowego, wolnego stanowiska – tłumaczy Remigiusz Małecki.

Więcej na ten temat w aktualnym – papierowym i cyfrowym wydaniu „Podlasianina” na: https://eprasa.pl/news/podlasianin

(jp)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: