Nowe obostrzenia w walce z koronawirusem

Nowe obostrzenia w walce z koronawirusem

Premier Mateusz Morawiecki poinformował o nowych ograniczeniach w przemieszczaniu się.

– 2 metry odległości. Wychodzenie z domu ma być możliwe jedynie w pojedynkę. Idąc ulicą z członkami rodziny, trzeba będzie zachować dwumetrowy odstęp. Wyjątkiem będą rodzice z małymi dziećmi oraz opiekunowie osób niepełnosprawnych. Zakaz wychodzenia osobom poniżej 18. roku życia bez opiekunów.

– Zamknięte będą usługi, np. zakłady kosmetyczne, fryzjerskie, tatuażu.

– Ograniczenie będą dotyczyły m.in. liczby osób mogących przebywać w sklepach. W sklepie będzie mogło znajdować się maksymalnie trzy osoby na jedną kasę. I obowiązkiem będzie zakładanie przed wejściem rękawiczek. W weekendy zostaną zamknięte sklepy budowlane. Otwarte zostaną tylko sklepy spożywcze, drogerie i apteki.

– Na poczcie będą obsługiwane 2 osoby na 1 okienko.

– Wprowadzone zostaną także godziny dla seniorów w sklepach i aptekach. Od godz. 10-12 obsługiwane będą wyłącznie osoby powyżej 65. roku życia.

– Dodatkowe wymogi w zakładach pracy. Dystans co najmniej 1,5 metra miedzy stanowiskami pracy i musza być zapewnione środki dezynfekcji w każdym sklepie, czy biurowcu.

– Ograniczenia działania hoteli i miejsc noclegowych, zostaną zamknięte.

– Nie będą zakazane aktywności np. spacer i bieganie, ale tutaj także mają być ograniczenia, bo rząd planuje m.in. zamknięcie parków, skwerów, bulwarów, miejsc rekreacji, plaż.

– Od dzisiaj osoby poddane kwarantannie, które przyjechały z zagranicy, będą poddane całkowitej izolacji od domowników w przeciwnym razie wszyscy domownicy też zostaną poddani 2 tygodniowej kwarantannie.

(mp)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: