Nowe chodniki w Łomazach

Nowe chodniki w Łomazach

GMINA ŁOMAZY Trwa drugi etap budowy chodnika przy ul. Brzeskiej w Łomazach. Inwestycja jest realizowana dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego.

W tym roku powstanie ponad pół kilometra chodnika wraz ze zjazdami, a także odwodnienie drogi i chodnika. – Dodatkowo zostanie przesunięty słup energetyczny na skrzyżowaniu ulic Brzeskiej i Poprzecznej, kolidujący z trasą nowego chodnika – zapowiada wójt Jerzy Czyżewski. Zakończenie prac, które wykonuje firma Usługi i Pośrednictwo Kazimierz Semeniuk z Rakowisk (gm. Biała Podlaska), zaplanowane jest na wrzesień tego roku. Inwestycję oszacowano na 250,7 tys. zł.

Wcześniej, w 2017 roku, gmina zrealizowała pierwszy etap prac. Powstał wtedy chodnik przy placu Jagiellońskim i ul. Brzeskiej w Łomazach na odcinku 0,363 km. Ogólna wartość wykonanych robót wyniosła wtedy ponad 118,3 tys. zł.

To jednak nie koniec napraw chodników w Łomazach. W czerwcu Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Teresa Wysocka z Łomaz wykonało remont chodnika przy ul. Kościuszki. – Stary i zniszczony chodnik od skrzyżowania z ul. Lubelską do skrzyżowania z ul. Podrzeczną został zastąpiony nowym, z kostki brukowej – wymienia wójt. Zakres prac polegał na wykonaniu 266,45 mkw. chodnika z kostki brukowej o grubości 6 cm, 41,99 mkw. wjazdów z kostki brukowej 8 cm, krawężników, obrzeży oraz wymianie i regulacji studzienek. Wartość prac wyniosła 41,6 tys. zł.

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy