Nowa galeria powstanie w nieco ponad rok. Zatrudnienie znajdzie 500 osób

Nowa galeria powstanie w nieco ponad rok. Zatrudnienie znajdzie 500 osób

BIAŁA PODLASKA Ruszyły prace nad budową galerii Karuzela. Już w przyszłym roku mieszkańcy miasta i regionu będą mogli zrobić zakupy chociażby w Agata Meble, sklepach odzieżowych i skorzystać z pasażu z restauracjami. Inwestor wspólnie z miastem zrealizuje też drogi dojazdowe do nowego obiektu.

Na rozpoczęcie inwestycji w Białej Podlaskiej zdecydowała się firma Karuzela Holding, która ma już galerie m.in. we Wrześni, w Lublińcu i Kołobrzegu. Wykonawcą prac będzie natomiast firma Unibep SA, która oprócz budowy centrów handlowych posiada też fabrykę domów modułowych, prowadzi działalność deweloperską, a także buduje i remontuje mosty na terenie całego kraju. Zatrudnia obecnie 1480 osób. Budowa pierwszego etapu galerii, na obszarze 6,5 ha, ma kosztować 100 mln zł, a łącznie z drugim pochłonie 170 mln zł.

– Znajdzie się tam około 60 sklepów oraz strefa restauracyjna. Restauracje powodują, że klienci spędzają w galerii więcej czasu. Celem każdego właściciela centrum jest przetrzymać klientów jak najdłużej – uważa Grzegorz Pękalski, prezes Karuzela Holding.

Dla klientów przygotowany zostanie ogromny parking

Przygotowania do rozbudowy trwały dość długo, jednak po kilku latach prac planistycznych i postępowań urzędowych już we wrześniu generalny wykonawca rozpocznie prace budowlane. – Cieszy nas, że będziemy mogli dawniej zdegradowane tereny fabryczne oddać mieszkańcom Białej Podlaskiej. Rozpoczynając projekt, chcieliśmy przywrócić temu miejscu należyty wygląd i na nowo włączyć je w miejską tkankę. Jestem przekonany, że pod koniec 2019 roku wszyscy zobaczą efekt tych prac i docenią nasze starania na rzecz rekultywacji tego miejsca – dodaje prezes Pękalski.

Galeria, według zapowiedzi inwestora, ma zatrudniać ok. 500 osób, a oprócz sklepów i lokali gastronomicznych, miejsca pracy znajdą się także przy obsłudze obiektu: sprzątaniu i ochronie. Firma, która zajmie się wybudowaniem galerii, zapowiada również, że zatrudniać będzie pracowników z naszego regionu. Liczy na to, że mimo braku chętnych do pracy w budownictwie, uda się wystartować i zrealizować inwestycje w terminie.

Więcej przeczytasz w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika Podlasiak nr 25

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: