Niespodziewana porażka szczypiornistów AZS-AWF. Wycofanie Olimpii

Najcelniej rzucał Patryk Niedzielenko

Nie tak miał wyglądać ligowy powrót 11 lutego piłkarzy ręcznych po świąteczno-noworocznej przerwie do własnej hali. AZS-AWF przegrał z wrocławskim Śląskiem, i jest to pierwsza w tym sezonie porażka bialczan we własnej hali. Ze względu na awarię autokaru gości, mecz rozpoczął się z godzinnym opóźnieniem.

AZS-AWF Biała Podl. – ŚLĄSK Wrocław 25:27 (14:15).

AZS-AWF: Wiejak, Kwiatkowski, Adamiuk – Maksymczuk (4), Łazarczyk (6), Tarasiuk, Niedzielenko (7), Stefaniec, Mazur (2), Kozycz (2), Kandora (3), Antoniak (1), Lewalski, Baranowski.

Śląsk: Dytko, Młoczyński – Famulski (4), Dytko, Cegłowski (5), Mistak, Turkowski (3), Kołodziejczyk (2), Gądek (1), Ziemiński, Ramiączek (2), Bogudziński, Wiewiórski (6), Tórz (3), Markiewicz (1), Cepielik.

Sędziowie: P. Popiel i A. Rodacki (obaj z Kielc).

Kary: AZS-AWF – 6 min., Śląsk – 6 min.

Początek nie zapowiadał przegranej. Po serii trafień Bartłomieja Mazura, Dominika Antoniaka, Leona Łazarczyka i Norberta Maksymczuka, akademicy wygrywali w 8. minucie 7:3. W kolejnych 13 minutach trafili już jednak tylko dwa razy i na tablicy pojawił się remis (9:9). Wkrótce po tym, po rzucie Kamila Kozycza, prowadzili 11:10 i, jak się miało okazać, był to dla nich ostatni tak korzystny rezultat. Po siedmiu minutach drugiej połowy rywale wygrywali już 20:15, i dopiero dwa gole Patryka Niedzielenki tuż przed końcową syreną zmniejszyły różnicę do dwóch bramek.

Wyniki innych spotkań: Anilana – Stal M. 32:30, Autoinwest – MKS Wieluń 31:27, Orlen Upstream – KPR Legionowo 21:29, Padwa – Zagłębie 39:25, Stal Gorzów Wlkp. – Nielba 37:23, Warmia – Olimpia 27:34.

Z dorobkiem 38 punktów prowadzi KPR Legionowo. 3 punkty mniej zgromadziła mielecka Stal, a 5 – AZS-AWF, który ma jeden mecz zaległy. W sobotę 18 lutego akademicy zagrają na wyjeździe z Nielbą Wągrowiec.

Niestety, smutna informacja dotarła z kuźni bialskich talentów szczypiorniaka, czyli Olimpii. Jak dowiedzieliśmy się, pismem z 3 stycznia br. nasz klub oficjalnie wycofał się z rozgrywek II ligi seniorów. Przypominamy, że podobną decyzję chciały podjąć władze Olimpii rok wcześniej, ale wówczas znalazły się fundusze, by dalej uczestniczyć w rozgrywkach zarówno młodzieżowych, jak też seniorskich. (rl)