Nasza misja to kochać siebie samych

Nasza misja to kochać siebie samych

CO PRZECZYTAĆ? „Trudna miłość. Mama i ja” Reginy Brett, czyli bestsellerowa autorka w nowej wspomnieniowej formie. Drugą pozycją prezentowaną w tym tygodniu naszym czytelnikom przez Wydawnictwo Insignis Media jest poradnik „Poznaj swoje hormony” Catherine Whitlock i Nicola Temple.

„Trudna miłość. Mama i ja”. To wzruszająca opowieść Reginy Brett o miłości do swojej mamy, która nie potrafiła kochać własnej córki. Przejmujące wspomnienia pisarki z dzieciństwa, ale i z dorosłości, kiedy podjęła próbę prawdziwego poznania i pokochania chorej na alzheimera matki. W mocnych a zarazem uzdrawiających słowach Regina Brett portretuje trudną relację rodzic-dziecko. Sięga zarówno do pięknych, jak i trudnych chwil, kreśląc niezapomnianą historię bólu, przebaczenia, a wreszcie – wszechogarniającej miłości. Opowiadając o swoim dzieciństwie i dorosłości, gdy podjęła próbę poznania własnej matki, Regina pragnie przekazać niezmienną prawdę: nasza najważniejsza misja to kochać siebie samych.

Swoją książkę dedykuje wszystkim czytelnikom, zwracając się do nich z przesłaniem, aby zawsze starali się kochać tkwiące w nich dziecko. „To ja mam być dla siebie dobrą mamą. To ja mam kochać siebie bezwarunkowo, zarówno zranioną, jak i szczęśliwą czy poszukującą swojej drogi. Nie muszę niczego w sobie zmieniać. Wystarczy, że pokocham siebie taką, jaką jestem. Mocniej, niż kochała mnie mama.”

„Poznaj swoje hormony”. Zapoznaj się z tysiącami, a nawet milionami hormonów rozprowadzanych po twoim organizmie przez układ krwionośny. Ta książka wciągnie cię w niezwykle ważny i złożony świat chemicznych sygnałów, które regulują funkcje życiowe komórek i narządów twojego ciała. Wyjaśni ci, jak sygnały te wspomagają prawidłowe działanie organizmu, koordynując kluczowe procesy, takie jak wzrost, płodność i metabolizm. Znajdziesz tu szczegółowe opisy najważniejszych hormonów oraz ich roli w organizmie. Dowiesz się, gdzie powstają i na czym polega ich działanie. Przekonasz się też, jak współczesna endokrynologia może przyczynić się do polepszenia stanu twojego zdrowia: są tu praktyczne wskazówki dotyczące stylu życia i różnych diet. A wszystko to podane w niezwykle przystępnej i atrakcyjnej formie! To pełen fascynujących informacji, znakomity przewodnik po świecie hormonów i świetna kontynuacja serii rozpoczętej książką „Poznaj swoje bakterie”. (k)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: