Nagrodzono działaczy kultury

Nagrodzono działaczy kultury

Biblioteką Roku 2018 została placówka w Tucznej. Wyróżniono też Miejską Bibliotekę Publiczną w Białej Podlaskiej

POWIAT BIALSKI Po raz piąty osoby angażujące się w życie kulturalne powiatu spotkały się na Gali Kultury Powiatu Bialskiego. W tym roku miała ona szczególny charakter, bo połączona była z podsumowaniem obchodów związanych z rokiem niepodległości.

Galę Kultury zorganizowano 18 grudnia w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu Podlaskim.

- Jestem zaszczycony, mogąc przywitać w Międzyrzecu Podlaskim ludzi, będących kwiatem środowiska kultury, sztuki i wielokierunkowej twórczości artystycznej naszego powiatu. Nasze dzisiejsze spotkanie jest wyjątkowe, bo dotyka pięknej i delikatnej materii, jaką jest kultura. Nie jest to jednak jedyny powód jego wyjątkowości. Dziś bowiem podsumowujemy rok niepodległości w powiecie bialskim. Przez ostatnie jedenaście miesięcy czciliśmy pamięć tego historycznego wydarzenia i jego bohaterów. Uczyliśmy się na nowo doceniać poświęcenie naszych przodków, dzięki którym teraz żyjemy, ciesząc się wolnością - mówił Mariusz Filipiuk, starosta powiatu bialskiego.

Po raz pierwszy podczas uroczystości podsumowano organizowany już od 11 lat konkurs pod hasłem „Biblioteka Roku Powiatu Bialskiego”. Tym razem tytuł otrzymała Gminna Biblioteka Publiczna w Tucznej. Jako nagrodę jej dyrektor Ewa Jaroszewicz otrzymała od starosty bialskiego i dyrektora MBP w Białej Podlaskiej statuetkę oraz bon finansowy z przeznaczeniem na cele kulturalne. Wyróżniono także Miejską Bibliotekę Publiczną w Białej Podlaskiej, z okazji 80-lecia jej istnienia. Z rąk starosty bialskiego okolicznościowy grawerton odebrał dyrektor instytucji Paweł Borek.

Więcej w papierowym i cyfrowym wydaniu Podlasiaka od 31 grudnia

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: