Nadzieja jest silniejsza niż glejak. MEDGYM i Biała Podlaska mobilizują siły dla walczącej o życie nauczycielki!

Nadzieja jest silniejsza niż glejak. MEDGYM i Biała Podlaska mobilizują siły dla walczącej o życie nauczycielki!

Gdy uderza dramatyczna diagnoza, liczy się każda sekunda, a bezwzględny przeciwnik nie daje czasu na przygotowanie. Przed takim wyzwaniem stanęła Justyna Kowaluk, 50-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej, mama, żona i uwielbiana przez dzieci nauczycielka przedszkola, u której zdiagnozowano glejaka IV stopnia. Na ratunek ruszają przyjaciele z bialskiego klubu MEDGYM, organizując Charytatywny Maraton Fitness. Cel jest jeden: zebrać gigantyczne środki na nierefundowaną terapię, która jest dla pani Justyny jedyną szansą na życie.

Pani Justyna przez lata dawała całe swoje serce, cierpliwość i czas najmłodszym mieszkańcom regionu. Jako nauczycielka dyplomowana pracowała w przedszkolu, wspierając maluchy oraz dzieci z niepełnosprawnościami. Jej poukładany, szczęśliwy świat runął w mgnieniu oka. Brak wcześniejszych objawów uśpił czujność – choroba zamanifestowała się nagle pod postacią dwóch niespodziewanych napadów padaczkowych. Diagnoza ze szpitala brzmiała jak wyrok: glioblastoma G4, czyli niezwykle agresywny nowotwór mózgu.

Bialczanka przeszła już skomplikowaną operację kraniotomii i resekcji guza, a obecnie jest kwalifikowana do radiochemioterapii. Aby jednak całkowicie zatrzymać postęp choroby i zyskać bezcenny czas z mężem oraz dwiema córkami (19 i 20 lat), potrzebne jest bardzo kosztowne, nierefundowane leczenie w kraju i za granicą, w tym terapia komórkami dendrytycznymi oraz nowoczesna metoda Optune. Koszt samego systemu Optune to astronomiczne około 120 000 złotych miesięcznie, a leczenie powinno trwać dwa lata.

MEDGYM jednoczy siły – Charytatywny Maraton Fitness

Społeczność klubu fitness MEDGYM w Białej Podlaskiej nie pozostała obojętna na los swojej klubowiczki. Już w najbliższą niedzielę 24 maja sale treningowe przy alei Jana Pawła II 51 zamienią się w arenę wielkiej, sportowej walki o zdrowie pani Justyny.

„Nasza klubowiczka potrzebuje pomocy! Zbieramy wszystkie nasze siły i zapraszamy Was na wyjątkowe wyzwanie sportowe. Nie może Was zabraknąć – trenujemy dla dobra, pomagamy z sercem!” – apelują organizatorzy z MEDGYM.

Wstępem na wydarzenie jest cegiełka o wartości minimum 50 zł (każda większa kwota mile widziana!). Przewidziano bogaty program zajęć sportowych, prowadzonych przez topowych instruktorów.

Harmonogram wydarzenia (24.05.2026 r.):

10.00 – Rowery z Pawłem

10.00 – Body Ball Ola

11.00 – Rowery z Pawłem

11.00 – Booty Kiler Kasia

12.00 – Trening zdrowotny Beata

Wyjątkowe licytacje i potężna dawka wsparcia

Maraton to nie tylko wyciskanie siódmych potów dla szczytnego celu. W trakcie wydarzenia odbędą się charytatywne licytacje, z których cały dochód zostanie przekazany na konto zbiórki. Do zdobycia będą m.in. vouchery na profesjonalne treningi personalne, zabiegi fizjoterapeutyczne, piękne bukiety kwiatów oraz wiele innych niespodzianek od lokalnych partnerów.

Ważne informacje organizacyjne dla uczestników:

Na wydarzenie obowiązują wcześniejsze zapisy bezpośrednio w klubie. Aby wziąć udział w maratonie, należy wpłacić cegiełkę o wartości min. 50 zł na dwa sposoby:

gotówką na recepcji klubu MEDGYM (organizatorzy informują, że nie będzie możliwości płatności kartą),

• przez internet na oficjalną zbiórkę Siepomaga, koniecznie wpisując w tytule swoje imię i nazwisko z dopiskiem: „pomagam z medgym”.

Wasza pomoc to dla mnie szansa na życie

Sytuacja finansowa rodziny jest dramatyczna, dlatego apel o wsparcie płynie zewsząd. Sama pani Justyna nie traci jednak nadziei i dziękuje za dotychczasowy odzew:

– Choroba przyszła nagle i odebrała mi poczucie bezpieczeństwa, ale nie zabrała miłości ani nadziei. Sama nie dam rady. Koszty leczenia są ogromne i całkowicie przekraczają nasze możliwości. Z całego serca dziękuję za każdą okazaną życzliwość, każdą wpłatę i za to, że nie jestem w tej walce sama. Pomóżcie mi zostać z moimi najbliższymi i przedszkolakami jak najdłużej – prosi Justyna Kowaluk.

Zbiórkę realizuje uznana Fundacja Siepomaga. Każdy, kto nie może pojawić się osobiście w niedzielę w klubie MEDGYM, może w każdej chwili wesprzeć bialczankę wpłatą online. Wspólnie udowodnijmy, że jako lokalna społeczność mamy wielką siłę i potrafimy wygrać tę walkę!

🔴 Oficjalny link do zbiórki internetowej: www.siepomaga.pl/justyna-kowaluk

zdjęcia Siepomaga.pl

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy