Nad Krzną po nowych kładkach

Nad Krzną po nowych kładkach
fot. Justyna Dragan

BIAŁA PODLASKA Rozpoczyna się kolejna inwestycja, która poprawi warunki przemieszczania się w okolicy rzeki Krzny. Zmodernizowane zostaną kładki pieszo-rowerowe na przedłużeniach ulic Adama Mickiewicza i Kąpielowej.

Umowa na modernizację kładek nad Krzną wzdłuż ulic Adama Mickiewicza i Kąpielowej została podpisana 11 lutego i opiewa na 700 tys. zł. To kolejny etap projektu pn. "Budowa zintegrowanego systemu zrównoważonej mobilności na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Biała Podlaska”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 5.4 „Transport niskoemisyjny” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

– Dzięki temu ważnemu projektowi mamy już siedem nowych zatok autobusowych, nowe ekologiczne autobusy, dynamiczne tablice informacyjne, chodniki i ścieżki rowerowe na ulicach Grunwaldzkiej, Terebelskiej, Brzeskiej i Janowskiej. Docelowo powstanie w Białej Podlaskiej 40-kilometrowa sieć ścieżek rowerowych – podkreśla prezydent Michał Litwiniuk. I dodaje, że wartość całego projektu to aż 29 mln zł.

Wykonawcą inwestycji związanej z powstaniem obu kładek jest firma Optem Sp. z o.o., która ma duże doświadczenie w budowie obiektów mostowych oraz zaplecze sprzętowe.

Więcej w papierowym wydaniu już 18 lutego.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy