Na ratunek serduszku Paulinki

Na ratunek serduszku Paulinki

SOSNÓWKA Podczas Charytatywnego Pikniku Rodzinnego w niedzielę 12 czerwca w Sosnówce zbierano pieniądze na leczenie i operację Paulinki Tarasiuk z Dębowa. W zorganizowanie imprezy zaangażowało się mnóstwo osób. W jeden dzień zebrano blisko 40 tys. zł.

Paulinka Tarasiuk ma sześć lat i mieszka w Dębowie pod Sosnówką. Od urodzenia zmaga się z ciężką, skomplikowaną wadą serca – tetralogią fallota ze zrośnięciem zastawki pnia płucnego. Mimo że dziewczynka jest już po trzech operacjach, jej serce nie zostało jeszcze w pełni naprawione. Pierwszą operację ratującą życie Paulinka przeszła w piętnastej dobie życia, kolejną w wieku dziewięciu miesięcy. W wieku trzech lat był kolejny zabieg, który miał skorygować wadę, ale ta operacja nie powiodła się w pełni – pozostał po niej niezamknięty ubytek międzykomorowy i doszło jeszcze nadciśnienie płucne. Paulinka musi kilka razy dziennie przyjmować leki, by choroba dalej nie niszczyła jej serca i płuc. Poza tym wymaga stałej i częstej opieki poradni kardiologicznej, kardiochirurgicznej, okulistycznej i pulmunologicznej. Leczenie, konsultacje oraz częste pobyty w szpitalu są ogromnym obciążeniem finansowym dla rodziny.

Z pomocą dziewczynce ruszyli mieszkańcy gminy Sosnówka i sąsiednich samorządów. Na Facebooku uruchomiono grupę, na której prowadzone są licytacje przedmiotów od darczyńców. W parafiach w Motwicy i Rossoszu organizowano charytatywne kiermasze. Dochód ze sprzedaży był przeznaczony na leczenie Paulinki. Wiosną w Gminnym Ośrodku Kultury i Gminnej Bibliotece Publicznej narodził się pomysł, żeby w czerwcu zorganizować piknik połączony z licytacją i loterią.

– Dzisiejszy piknik w całości poświęcony jest tej małej mieszkance naszej gminy. Przygotowania do pikniku trwały kilka tygodni, a w organizację zaangażowało się bardzo wiele osób. Chciałam bardzo podziękować wszystkim tym, którzy bezinteresownie poświęcili swój czas. Przygotowaliśmy moc atrakcji, każdy znajdzie coś dla siebie – mówi Jolanta Mikulska, dyrektor GOK w Sosnówce. (…)

Więcej na ten temat w papierowym i cyfrowym wydaniu „Podlasianina” na: https://eprasa.pl/news/podlasianin od wtorku 21 czerwca

Galerię zdjęć z wydarzenia można obejrzeć>>> Tutaj

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: