Na celowniku kolejny radny PSL? Łazowski z okrojonym etatem w pogotowiu

Na celowniku kolejny radny PSL? Łazowski z okrojonym etatem w pogotowiu
fot. Monika Pawluk

Czy kolejny peeselowiec, tym razem Tadeusz Łazowski, piastujący kierownicze stanowisko w jednostce podległej Urzędowi Marszałkowskiemu, zaczął przeszkadzać wierchuszce z PiS?

BIAŁA PODLASKA Dyrektor Stacji Pogotowia Ratunkowego SPZOZ w Białej Podlaskiej zmniejszył wymiar czasu pracy swojemu zastępcy Tadeuszowi Łazowskiemu. Były nawet plany, żeby jego stanowisko całkowicie zlikwidować, ale nie udało się, bo oprócz tego, że Łazowski pełni funkcję radnego powiatu, to jest już w wieku przedemerytalnym.

Temat zmian w zatrudnieniu Tadeusza Łazowskiego w Stacji Pogotowia Ratunkowego poruszony został podczas ostatniej, bardzo burzliwej sesji Rady Powiatu Bialskiego. To na niej wywiązała się ostra dyskusja na temat planów dyrektora WORD, czyli innej podległej pod Urząd Marszałkowski w Lublinie jednostki, na temat wypowiedzenia umowy radnemu powiatu z PSL Arkadiuszowi Maksymiukowi. Radny Marek Sulima przypomniał wtedy, że nagłe zmiany lub likwidacje stanowisk dotyczą także innych instytucji podległych lubelskiemu Urzędowi Marszałkowskiemu, w tym pogotowia. I że dziwnym trafem uderzają zwykle w przedstawicieli PSL-u. – Mamy swoich koalicjantów, a z tej strony takie uderzenia. Przypomnę, że to nie jest tylko ciągnąca się już długo sprawa kolegi Arka, ale też degradacja Tadeusza Łazowskiego z zastępcy dyrektora. Nie wiem już kim tam jest – powiedział Sulima.

Postanowiliśmy sprawdzić, na czym polega ta „degradacja” Łazowskiego. Okazuje się, że zastępca dyrektora ds. administracyjno-technicznych zatrudniony jest w Stacji w zmniejszonym wymiarze czasu pracy i ta sytuacja prawdopodobnie trwa już od kilku miesięcy. – Zgodnie z przyjętym przez Zarząd Województwa Lubelskiego 14 listopada 2019 r. dokumentem „Lubelska pełnoprofilowa ochrona zdrowia,” Urząd Marszałkowski zobowiązał podległe podmioty lecznicze, w tym Stację Pogotowia Ratunkowego w Białej Podlaskiej, do aktualizacji Regulaminu Organizacyjnego i ograniczenia zatrudnienia do jednego stanowiska zastępcy dyrektora. Wyjaśniam, iż stanowisko zastępcy dyrektora ds. lecznictwa musi pozostać w strukturach Stacji Pogotowia Ratunkowego, gdyż jest taki obowiązek ustawowy. W związku z powyższym pozostała konieczność likwidacji stanowiska zastępcy dyrektora ds. administracyjno-technicznych, na którym był zatrudniony Tadeusz Łazowski. Biorąc pod uwagę fakt, że Tadeusz Łazowski jest w wieku przedemerytalnym oraz radnym powiatu, na mocy porozumienia stron dokonano zmiany umowy o pracę w zakresie wymiaru czasu pracy i okresu. Powyższe obopólne porozumienie pozwoli mu dopracować do emerytury i otrzymać związane z tym świadczenia – tłumaczy Artur Kozioł, dyrektor Stacji Pogotowia Ratunkowego SPZOZ w Białej Podlaskiej. (…)

Cały artykuł przeczytać można w aktualnym – papierowym i cyfrowym wydaniu „Podlasianina” nr 12 na: eprasa.pl

Monika Pawluk

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: