Muzyka organowa u Antoniego

Muzyka organowa u Antoniego
fot. BCK

BIAŁA PODLASKA Kolejna odsłona 3. Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej odbędzie się już 26 czerwca. W kościele św. Antoniego wystąpi Trio Stroinkowe Reed Conetion z Zielonej Góry w składzie: Michał Mogiła (obój), Marek Zajwin (klarnet), Rafał Dołęga (fagot).

 

Główną ideą powstałego w 2008 roku zespołu  Reed Connetion była chęć wspólnego grania, prezentacja i promocja polskiej i światowej muzyki kameralnej przeznaczonej na instrumenty dęte.  Artyści są solistami Filharmonii Zielonogórskiej im. Tadeusza Bairda; udzielają się również w międzynarodowych projektach orkiestrowych, kameralnych, solowych, pedagogicznych i organizacyjnych. Zespół Reed Connection występował na wielu koncertach i festiwalach w Polsce i Europie.
Na organach zagra Zbigniew Gach – organista, pedagog oraz menedżer kultury. Jako solista i kameralista występował m. in. w Niemczech, Czechach i Włoszech. Naukę gry na organach rozpoczął w wieku 18 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Olsztynie w klasie organów prof. Wiktora Włudyki. Z wynikiem bardzo dobrym ukończył studia na Wydziale Fortepianu, Klawesynu i Organów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie organów prof. Andrzeja Chorosińskiego. Ponadto jest absolwentem studiów w Kolegium Gospodarki Światowej Szkoły Głównej Handlowej. Jest laureatem stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Słupska.
Początek o godz.19.30. Wstęp wolny.

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: