Muzeum po remoncie, wystawy będą dostępne wiosną

Muzeum po remoncie, wystawy będą dostępne wiosną

Wnętrze muzeum zyskało nowy blask

BIAŁA PODLASKA W ubiegłym tygodniu nastąpił odbiór prac remontowych w Muzeum Południowego Podlasia, które prowadził Zakład Stolarsko-Budowlany Zdzisław Serhej. Wnętrze zostało odświeżone, zyskano więcej przestrzeni wystawienniczej, teraz rozpocznie się przenoszenie ekspozycji.

Remont Muzeum Południowego Podlasia jest częścią realizowanego w parku projektu "Rewaloryzacja zespołu zamkowo-parkowego Radziwiłłów".

– Jest to inwestycja wsparta środkami unijnymi z Regionalnego Programu Operacyjnego. Pozyskaliśmy na ten cel 16,5 mln zł, przy czym zrealizowana już wartość inwestycji to ponad 25 mln zł. Samo Muzeum Południowego Podlasia to 7 mln zł. Możemy dziś podziwiać wyremontowane wnętrza, które zyskały 750 mkw. powierzchni wystawienniczej. Jakość wykonania jest znakomita i już nie możemy doczekać się aż wypełnimy wnętrze zbiorami – powiedział podczas oddania prac prezydent Michał Litwiniuk. I dodał, że będzie możliwe udostępnienie największej w Polsce kolekcji prac Bazylego Albiczuka oraz kolekcji ikon.

Wśród odzyskanych powierzchni jest m.in. strych, gdzie zlokalizowana będzie ekspozycja etnograficzna i magazyn.

Więcej w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika Podlasianin od 18 grudnia

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy