Mniejsze kolejki na leczenie zaćmy i endoprotezy

Mniejsze kolejki na leczenie zaćmy i endoprotezy

BIAŁA PODLASKA Wojewódzki Szpital Specjalistyczny dostał od NFZ dodatkowe pieniądze na leczenie zaćmy i wszczepianie endoprotez. Zapowiada się, że zmniejszą się kolejki oczekujących na te zabiegi.

Dodatkowe fundusze na operacje usunięcia zaćmy i wszczepiania endoprotez dla województwa lubelskiego wynoszą 7,4 mln zł i pochodzą z rezerwy ogólnej lubelskiego NFZ. – Do szpitali z województwa lubelskiego trafi 2,4 mln zł na leczenie zaćmy oraz 5 mln zł na operacje wymiany stawów kolanowego i biodrowego – precyzuje Magdalena Us, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej.

Bialski szpital otrzyma prawie 400 tys. zł na zabiegi zaćmy oraz ponad 200 tys. zł na zabiegi endoprotez. – Dodatkowe środki finansowe pozwolą na skrócenie kolejek oczekujących na te zabiegi. Szczególnie zachęcamy pacjentów do skorzystania ze świadczeń w zakresie zabiegów endoprotez – zapowiada rzecznik WSzS.

Jak obecnie wygląda czas oczekiwania na wspominane zabiegi? Jeśli chodzi o endoprotezy, wszystko zależy od stanu pacjenta. Jeśli stan jest pilny, czeka się około 20 dni, zaś gdy stan jest stabilny – do pół roku. – Jest to krótki czas oczekiwania w porównaniu do innych placówek – komentuje Us.

Nowością, którą proponuje Wojewódzki Szpital Specjalistyczny, jest organizacja Białych Niedziel Ortopedycznych. – Są to wyznaczone dni w miejscowościach powiatu bialskiego, podczas których pacjenci mogą skorzystać z bezpłatnych badań i kwalifikacji do zabiegów endoprotezy stawu kolanowego lub biodrowego – informuje rzecznik. Szczegółowe informacje na ten temat są publikowane na stronie internetowej www.szpitalbp.pl.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: