Mniej zachorowań niż w weekend

Mniej zachorowań niż w weekend

W obszarze COVID-19 WSzS w Białej Podlaskiej hospitalizowanych jest 189 osób z wynikiem pozytywnym w kierunku COVID-19

REGION Wzrost zachorowań na COVID-19 przyczynił się do wprowadzenia nowych obostrzeń, z których nie do końca zadowoleni są rodzice, którzy muszą znów przestawić się na pracę zdalną.

W miniony weekend liczba chorych osiągała rekordowe liczby, np w niedzielę było ich w woj. lubelskim aż 1728, z czego w Białej Podlaskiej było 189 nowych przypadków oraz 223 w powiecie bialskim. To kolejny, mało optymistyczny rekord. Ale mniej było ich już w poniedziałek, w woj.lubelskim – 1201, z czego: 45 osób z Białej Podlaskiej, 78 osób z powiatu bialskiego, 33 osób z powiatu radzyńskiego i 5 osób z powiatu parczewskiego.

A jak wygląda sytuacja w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej? – W obszarze COVID-19 WSzS w Białej Podlaskiej hospitalizowanych jest 189 osób z wynikiem pozytywnym w kierunku COVID-19. W obszarze znajduje się 161 łóżek, 6 osób wymaga wspomagania oddechowego respiratorem. W izolatorium przebywa czternastu pacjentów – odpowiada Magdalena Us, rzecznik placówki.

Zakażeń koronawirusem przybywa, więc rząd rozszerza środki bezpieczeństwa. Nowe zasady obowiązują od soboty 7 listopada. Dotyczą one rozszerzenie nauczania zdalnego na klasy I-III i przedłużenia nauki zdalnej dla pozostałych klasy. I tu przewidziany jest dodatkowy bon dla nauczycieli w wysokości 500 zł na zakup sprzętu do pracy zdalnej.

Wprowadzono ograniczenia w działalności placówek kultury: teatry, kina, galerie zostały zamknięte do 29 listopada. Obiekty hotelarskie są teraz dostępne tylko dla osób będących w podróży służbowej. Ograniczenia wprowadzono także w funkcjonowaniu sklepów: w mniejszych sklepach – 1 os./10 mkw., a w większych sklepach 1 os./15 mkw. Zamknięte są również galerie handlowe, poza sklepami spożywczymi, drogeriami i aptekami. Te ograniczenia wstępnie mają potrwać do 29 listopada, ale wszystko zależy od sytuacji epidemiologicznej.

W perspektywie premier na ostatniej konferencji zapowiedział, że w przypadku wzrostu zachorowań ogłoszona zostanie tzw. narodowa kwarantanna. Nie podano szczegółów obostrzeń z tym związanych, ale nieoficjalnie mówi się m.in. o zamknięciu zakładów fryzjerskich i kosmetyczek, ograniczenia w poruszaniu się o ograniczeniu działalności kolejnych branż.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: