Miliony na rozwój międzyrzeckiego szpitala

Miliony na rozwój międzyrzeckiego szpitala

MIĘDZYRZEC PODLASKI Będą pieniądze na utworzenie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Łózkach, czyli ważną inwestycję Szpitala Powiatowego ZOZ w Międzyrzecu Podlaskim. Wniosek uzyskał pozytywną ocenę Urzędu Marszałkowskiego. W ramach projektu międzyrzecka placówka kupi również nowy sprzęt, który zasili kilka oddziałów.

Celem projektu jest zwiększenie dostępu do wysokiej jakości świadczeń zdrowotnych realizowanych przez Szpital Powiatowy ZOZ w Międzyrzecu Podlaskim w zakresie opieki długoterminowej, jak również diagnostyki.

– Wyrażam satysfakcję w związku z kolejnym przejawem zaangażowania samorządu województwa w osiąganie celu, jakim jest poprawa jakości świadczeń zdrowotnych i standardu opieki nad pacjentami. Ważne jest, że dzięki temu projektowi powstanie miejsce profesjonalnej opieki nad niesamodzielnymi seniorami, a ponadto – za ponad 3 mln zł – zostaną doposażone oddziały międzyrzeckiego szpitala – mówi Przemysław Litwiniuk, przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego.

Placówka powstanie w budynku byłej szkoły w Łózkach w gminie Drelów. Obiekt zostanie wyremontowany i wyposażony. W ramach projektu kupiony zostanie też specjalistyczny sprzęt, który trafi na oddziały międzyrzeckiego szpitala: laparoskop, endoskop, echo doppler, holter z bieżnią EKG, przenośny aparat USG.

Więcej w papierowym wydaniu Podlasiaka nr 33 od 23 października oraz na eprasa.pl

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: