Mieszkańcy gminy Zalesie aktywnie włączyli się w pomoc Ukrainie

Mieszkańcy gminy Zalesie aktywnie włączyli się w pomoc Ukrainie

GMINA ZALESIE Mieszkańcy gminy Zalesie otworzyli swoje serca na pomoc Ukrainie. Zbierają dary i pieniądze dla osób uciekających przed wojną, przekazują sprzęt gaśniczy tamtejszym strażakom.

Do pomocy Ukrainie aktywnie włączyli się: Urząd Gminy, Radni, strażacy z OSP, parafie oraz mieszkańcy gminy. Oprócz zbiórek artykułów pierwszej potrzeby została zorganizowana zbiórka pieniężna na pomoc Ukrainie. W budynku Urzędu Gminy w Zalesiu znajduje się specjalna puszka do której każdy może wrzucić dowolną kwotę. Pierwszy etap zbiórki został przedłużony do poniedziałku 7 marca, o godz. 14.00 nastąpi komisyjne otwarcie puszki nastąpi w Urzędzie Gminy w Zalesiu. Uzbierane fundusze zostaną przekazane instytucjom zajmującym się pomocą Ukrainie. Kolejne etapy zbiórki będą realizowane w okresie późniejszym. Będzie to wkład mieszkańców gminy Zalesie w pomoc sąsiedniemu krajowi zmagającemu się z wyniszczającą wojną.

Kolejnym spontanicznym odruchem w jaki masowo włączyli się mieszkańcy Zalesia i okolic była zbiórka artykułów żywnościowych i sanitarnych zainicjowana przez rodziny ukraińskie zamieszkałe w Zalesiu. Dary zebrane w pierwszych dniach agresji zostały dostarczone na Ukrainę specjalnym busem.

Również w parafiach organizowane są specjalne zbiórki. Odpowiadając na apel Komendanta Głównego PSP strażacy z gminy Zalesie przekazali swoim kolegom na Ukrainie sprzęt niezbędny do prowadzenia akcji gaśniczych a gmina Zalesie dodatkowo przekazała węże gaśnicze.

Wśród mieszkańców są również osoby deklarujące przyjęcie rodzin z dziećmi uciekającymi z Ukrainy przed rozszerzającą się wojną. Również przedsiębiorcy z branży hotelowej deklarują gotowość przyjęcia osób z Ukrainy.

Trwająca w graniczącej z Polską Ukrainie niewyobrażalna tragedia wyzwoliła wśród mieszkańców gminy Zalesie ogromne pokłady współczucia i chęć pomocy wszystkim pokrzywdzonym przez działania wojenne.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: