Mierzą temperaturę przy wejściu do szpitala

Mierzą temperaturę przy wejściu do szpitala

BIAŁA PODLASKA W bialskim szpitalu od kilku tygodni prowadzony jest pomiar temperatury dla osób wchodzących na teren szpitala, przede wszystkim dla pracowników szpitala, gdyż na terenie placówki nadal obowiązuje bezwzględny zakaz odwiedzin.

- Dotychczas osoby wchodzące do szpitala miały dokonywany pomiar temperatury przez funkcjonariuszy Wojska Obrony Terytorialnej oraz przez pracowników szpitala. Od kilku dni w szpitalu działa zdalny pomiar temperatury. Za pomocą kamery termowizyjnej i specjalistycznego systemu dokonywany jest pomiar osób wchodzących na teren placówki. Na uwagę zasługuje fakt, iż system został opracowany przez pracowników działu informatyki szpitala - informuje Magdalena Us, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego.

I dodaje, że dzięki zaangażowaniu pracowników IT możliwe było stworzenie nowoczesnego pomiaru temperatury. Odbyły się pomiary pilotażowe, po czym system wdrożono do stosowania. Konieczny był zakup kamery, zaś pomysł i koncepcja pomiaru oraz wdrożenie systemu to zasługa naszych pracowników.

 

Fot. Od lewej: mgr inż. Łukasz Jakimiuk – Kierownik Działu Informatyki, mgr inż. Konrad Kotowicz – Główny Specjalista w Dziale Informatyki WSzS w Białej Podlaskiej

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: