Międzyrzecki szpital z dofinansowaniem

Międzyrzecki szpital z dofinansowaniem

Budowa serwerowni, nowy sprzęt i oprogramowanie informatyczne o wartości 1,8 mln zł trafi do Szpitala Powiatowego. Międzyrzecka placówka otrzymała dofinansowanie, które pozwoli wdrożyć funkcjonowanie tzw. e-usług.

Pieniądze udało się pozyskać międzyrzeckiemu szpitalowi z projektu w ramach działania Cyfrowe Lubelskie z zakresu e-zdrowia Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Projekt uzyskał 100 punktów, czyli spełnił wszystkie wymagane kryteria. Jego wartość to 1 819 883,40 zł, w tym 1 546 883,92 zł stanowi dofinansowanie.

Pozyskane fundusze pozwolą na gruntowną modernizację infrastruktury i wyposażenia zakładu leczniczego. Zrealizowane zostaną prace budowlane i modernizacyjne, m.in. dotyczące sieci teleinformatycznej i serwerowni. Szpital zostanie kompleksowo wyposażony w sprzęt i oprogramowanie informatyczne.

– Projekt przewiduje kompleksowe szkolenie pracowników w zakresie informatyzacji i wykorzystania technologii informacyjnych – działań kluczowych dla personelu, dla działalności administracyjnej i organizacyjnej zakładu, ale także zwiększających zakres udzielanych świadczeń oraz poprawiających komfort, bezpieczeństwo i dostępność zakładu dla pacjentów – informuje Wioletta Bielecka, rzecznik prasowy starosty bialskiego.

Unowocześnienie systemu informatycznego jest istotne, gdyż tym sposobem szpital zostanie przygotowany do wchodzących w życie wymagań prawnych, organizacyjnych i technologicznych. Pozwoli to również wprowadzić przyszłościowe rozwiązania, takie jak moduły oprogramowania izby przyjęć, szpitalnych oddziałów, przychodni, zleceń medycznych, pracy laboratorium, e-portalu czy systemu elektronicznej dokumentacji medycznej.

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy