Miasto stara się o komputery dla mieszkańców

Miasto stara się o komputery dla mieszkańców

BIAŁA PODLASKA Samorządy od początku kwietnia mogą wnioskować o wsparcie finansowe na zakup komputerów dla dzieci i młodzieży szkolnej. Także bialski samorząd ubiega się o te pieniądze.

Miasta, gminy i powiaty mogą starać się o sfinansowanie zakupu laptopów, tabletów oraz dostępu do internetu dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji.

"Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie, zamiast w szkolnych ławach, zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety wielu z nich nie posiada dostępu do internetu lub sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe" – czytamy na stronie internetowej poświęconej projektowi.

Także władze Białej Podlaskiej zdecydowały o sięgnięciu po te fundusze. – Urząd Miasta złożył wniosek już pierwszego dnia działania programu, na 100 tys. zł, a więc na 50 komputerów – informuje Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik prezydenta miasta.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy