Miasto opracuje program in vitro

Miasto opracuje program in vitro
fot. UM Biała Podlaska

BIAŁA PODLASKA Głosami większości radnych miasto otworzyło drogę do opracowania programu dofinansowań do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Białej Podlaskiej w latach 2023-2026, w ramach polityki zdrowotnej. Jest więc szansa, że pary mające problemem z zajściem w ciążę, doczekają się potomstwa.

Stanowisko w sprawie przystąpienia do opracowania projektu programu dofinansowań przygotował klub radnych Koalicji Obywatelskiej, a wcześniej z taką inicjatywą wyszli działacze Inicjatywy Polskiej.

„Temat ten był zgłaszany już wcześniej przez mieszkańców naszego miasta. Opracowywanie i realizacja programów polityki zdrowotnej, wynikających z rozpoznanych potrzeb zdrowotnych i stanu zdrowia mieszkańców gminy, jest zadaniem własnym gminy. W związku z tym uważamy za zasadne przyjęcie tego programu w ramach polityki zdrowotnej. Umożliwi on bezdzietnym parom, których na to nie stać, skorzystanie z procedury in vitro. Problem niepłodności negatywnie odbija się na funkcjonowaniu emocjonalnym osób, które dotyka” – czytamy w stanowisku, które zostało wprowadzone do porządku obrad sesji z 29 czerwca.

Więcej w wydaniu papierowym „Podlasinina” i na www.eprasa.pl.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: