Medal dla bialskiego Gminnego Centrum Kultury

Medal dla bialskiego Gminnego Centrum Kultury

GMINA BIAŁA PODLASKA Podczas wrześniowego Kongresu Kultury Województwa Lubelskiego, przygotowanego w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, sześcioosobowa reprezentacja bialskiego GOK otrzymała zasłużone wyróżnienie.

Żadna z gminnych placówek kultury w województwie lubelskim nie może pochwalić się równie doświadczoną kadrą instruktorską i doskonałą bazą lokalową, co GOK gminy Biała Podlaska. Skupia on aż 14 zespołów artystycznych, z których każdy był wielokrotnie nagradzany na imprezach powiatowych i wojewódzkich. Poważnym atutem GOK są też kluby kultury i dziewięć pracowni ginących zawodów. Każda z nich realizuje unikatowy program reanimowania rękodzieła i propagowania go wśród młodych mieszkańców wsi.

Jednym z wielu punktów wspomnianego kongresu była uroczysta gala kultury. Zaproszono na nią liczne instytucje i organizacje pozarządowe, działające na rzecz kultury w województwie lubelskim. Była tam również obecna reprezentacja Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Podlaskiej, który za zasługi dla województwa lubelskiego otrzymał Medal Pamiątkowy Województwa Lubelskiego. Wręczyli go dyrektorowi Dariuszowi Chorążemu wicemarszałek województwa lubelskiego Krzysztof Grabczuk i członek Zarządu Województwa Lubelskiego Arkadiusz Bratkowski.

(g)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: