Matulka zamieszany w kampanię wyborczą

Matulka zamieszany w kampanię wyborczą
fot. Facebook

Tenor Witold Matulka uważa, że nie miesza się w politykę

W kampanię prezydencką w Białej Podlaskiej zostali zaangażowani nawet ludzie ze świata muzyki. Witold Matulka, tenor, który zaangażował się w Festiwal Dziedzictwa Narodowego, a nawet był jego dyrektorem, oskarża Michała Litwiniuka. Nie podając konkretnych argumentów przypisuje mu prowadzenie brudnej kampanii. Michał Litwiniuk odpowiada oświadczeniem, wysłanym tego samego dnia.

Oświadczenie Witolda Matulki, które przesłał rzecznik prasowy prezydenta Radosław Plandowski, 29 października o godz. 11:04 ze swojego służbowego maila.

Szanowni Państwo,
poruszony niegodnym atakiem na rodzinę Pana Dariusza Stefaniuka i brutalizacją przebiegu kampanii wyborczej w Białej Podlaskiej, pragnę złożyć oświadczenie dotyczące wydarzeń sprzed kilku tygodni, w których brał udział Michał Litwiniuk.

Informuję, że Pan Michał Litwiniuk proponował mi objęcie po jego ewentualnej wygranej stanowiska dyrektora Festiwalu Dziedzictwa Narodowego im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej. Pan Litwiniuk skontaktował się ze mną przez rozpoczęciem tegorocznej edycji i zaproponował nagranie filmu, w którym wyrażę bezwarunkowe poparcie jego kandydatury na prezydenta Białej Podlaskiej. Zapłatą za taki gest miała być właśnie gwarancja otrzymania stanowiska dyrektora Festiwalu.

Propozycję Pana Michała Litwiniuka uznałem za wysoce nieetyczną, noszącą znamiona korupcji. Powodowany lojalnością wobec Prezydenta Dariusza Stefaniuka, który jest głównym autorem sukcesu Festiwalu, odmówiłem stanowczo udzielenia poparcia Michałowi Litwiniukowi. Jestem przekonany, że było to przyczyną wielu późniejszych działań, które wymierzone były we mnie i mogły odbić się negatywnie na Festiwalu, będącym przecież wspólnym dobrem wszystkich bialczan.

Początkowo nie zamierzałem ujawniać zachowania Pana Michała Litwiniuka. Gdy jednak z mediów dowiedziałem się, w jak ohydny sposób jego otoczenie i zwolennicy atakują Rodzinę Państwa Stefaniuków, nie mogłem dłużej milczeć.

Jednocześnie pragnę zaznaczyć, że nie angażuję się w politykę a moim celem jest rozwój bialskiej kultury i godne upamiętnienie Mistrza Bogusława Kaczyńskiego. Witold Matulka

Oświadczenie Michała Litwiniuka, które trafiło do redakcji 29 października o godz. 13:33.

Jeszcze jako zastępca Prezydenta odpowiedzialny za edukację i sprawy społeczne, w tym kulturę, miałem przyjemność współpracować z Panem Witoldem Matulką, którego doświadczenie sceniczne cenię.

Jeszcze w okresie, gdy pełniłem swoją funkcję, już 17 sierpnia 2018 r. Pan Witold Matulka zapraszał na Festiwal Dziedzictwa Narodowego jako jego dyrektor artystyczny. To ciekawe, że miałbym go „przekupić" stanowiskiem, które już posiadał.

Zastanawia fakt, że „oświadczenie" Pana W. Matulki zostało przekazane bialskim mediom w godzinach pracy urzędu przez Pana Radosława Płandowskiego, rzecznika prasowego Prezydenta miasta.

Pracownicy Urzędu Miasta łącznie z Prezydentem od ponad miesiąca prowadzą agitację wyborczą, w dni robocze - to brak odpowiedzialności i rozrzutność ze strony obecnego włodarza naszego miasta. Zamiast pracować na rzecz mieszkańców rozdaje on kawę, balony, puste torby i obietnice bez pokrycia. MICHAŁ LITWINIUK

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy