Maseczki trafią do wszystkich bialczan

Maseczki trafią do wszystkich bialczan

BIAŁA PODLASKA Prezydent Michał Litwiniuk podjął decyzję o sfinansowaniu zakupu maseczek ochronnych dla wszystkich mieszkańców miasta. Co ważne, uszyją je lokalne firmy oraz osoby z niepełnosprawnościami.

O planach przekazania wszystkim mieszkańcom maseczek ochronnych prezydent Litwiniuk poinformował 16 kwietnia. Tego dnia zaczął obowiązywać nakaz zakrywania nosa i ust w miejscach publicznych. Trwają przygotowania do zakupu większej liczby maseczek.

Tymczasem w akcję ich zgromadzenia włącza się wiele środowisk. W ramach akcji pod patronatem prezydenta szyją je ludzie skupieni w akcjach „Mieszkańcy-mieszkańcom” oraz „Biała w domu”, gdzie liderką jest Magdalena Zaremba. Ponadto Nadbużański Oddział PTSR w Białej Podlaskiej, Przedszkole Samorządowe nr 6, pracownicy Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 przy ul. Brzeskiej, IV LO im. S. Staszica, Szkoły Podstawowej nr 4 i Bialskiego Centrum Kultury. Maseczki oraz materiały do ich uszycia przekazały spółki miejskie PEC i Wod-Kan oraz prywatne firmy.

W ramach tych działań do bialczan trafiło już około 3 tys. darmowych maseczek. M.in. do seniorów, osób korzystających z darmowych posiłków w Caritasie, wolontariuszy z MOPS-u i Caritasu, harcerzy, Straży Miejskiej, policji, pracowników służby zdrowia oraz Domu Pomocy Społecznej w Kozuli.

– Czekamy również na dostarczenie 57 tysięcy maseczek, które miasto zamówiło w ramach akcji „Maseczki dla Polski” – mówi prezydent, dziękując jednocześnie wszystkim, którzy do tej pory zaangażowali się w akcje szycia maseczek wielokrotnego użytku. I zapowiada, że planowane jest dostarczenie ich wszystkim mieszkańcom powyżej czwartego roku życia. – Z racji dużej operacji logistycznej, produkcja i dystrybucja może potrwać około 10 dni. Trafią do skrzynek pocztowych, a dostarczą je gońcy na podstawie spisów ewidencyjnych.

Co ważne, miasto stara się, by jak najwięcej maseczek ochronnych nabyć w Białej Podlaskiej. W minionym tygodniu kupiło 5 tysięcy uszytych przez Bialską Spółdzielnię Inwalidów Elremet Zakład Pracy Chronionej.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: