Małgorzata Rafał z Bialską Nagrodą Kultury

Małgorzata Rafał z Bialską Nagrodą Kultury
fot. J. Dragan

BIAŁA PODLASKA Prezydent miasta Biała Podlaska uwzględniając stanowisko kapituły nagród przyznał doroczne nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Otrzymała ją Małgorzata Rafał.

𝐁𝐢𝐚𝐥𝐬𝐤𝐚̨ 𝐍𝐚𝐠𝐫𝐨𝐝𝐞̨ 𝐊𝐮𝐥𝐭𝐮𝐫𝐲 𝐢𝐦. 𝐀𝐧𝐧𝐲 𝐒𝐚𝐧𝐠𝐮𝐬𝐳𝐤𝐨́𝐰 𝐑𝐚𝐝𝐳𝐢𝐰𝐢łł𝐨𝐰𝐞𝐣 pierwszego stopnia otrzymała za całokształt działalności artystycznej, wkład i niezwykłe zaangażowanie w rozwój i promocję turystyki regionalnej i ogólnopolskiej oraz pielęgnowanie i wzbogacenie dorobku kulturowego Białej Podlaskiej.

Małgorzata Rafał w tym roku obchodzi jubileusz 40-lecia pracy zawodowej. Przez cały ten okres aktywnie realizowała zadania związane z działalnością kulturalną, promocyjną oraz turystyczną w strukturach administracji rządowej, samorządowej oraz instytucjach kultury na terenie miasta, województw (bialskopodlaskiego i lubelskiego), w kraju oraz poza jego granicami. Prowadziła działalność społeczną w organizacjach, stowarzyszeniach i klubach. Była inicjatorką, koordynatorem i organizatorem wielu imprez, wydarzeń artystycznych, kulturalnych, promocyjnych i turystycznych, za które otrzymała nagrody i wyróżnienia.

Od 2001 r. do chwili obecnej pracuje w Bialskim Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej, aktualnie na stanowisku Kierownika Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej.

W okresie kierowania Centrum Informacji Turystycznej doprowadziła do włączenia CIT do Polskiego Systemu Informacji Turystycznej i uzyskania Certyfikatu w kategorii ***. Przez szereg lat aktywnie uczestniczyła w promocji miasta, biorąc udział wielokrotnie w imprezach targowych, odbywających się w kraju i zagranicą. Organizuje i koordynuje także działalność wystawienniczo-handlową i promocyjną podczas określonych wydarzeń kulturalnych w Białej Podlaskiej. Do nich należą, realizowane od blisko 20 lat, jarmarki świąteczne – Wielkanocny, Bożonarodzeniowy oraz Michałowy.

Rafał jest także współtwórcą i koordynatorem Rajdu Rowerowego im. Józefa Ignacego Kraszewskiego z Białej Podlaskiej do Romanowa. Impreza ta w znakomity sposób łączy aktywność fizyczną z popularyzowaniem postaci pisarza.

Ponadto jest współautorką standaryzacji informacji turystycznej w Polsce, dzięki której powstała Certyfikacja Centrów Informacji Turystycznej w Polsce. Za wkład pracy została nagrodzona przez Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. Podczas 40-letniej działalności zawodowej, zaangażowana była także w działania społeczne. Ponadto pracowała na rzecz następujących instytucji, organizacji i stowarzyszeń, będąc: Członkiem Zarządu Ogólnopolskiego Forum Informacji Turystycznej przy Polskiej Organizacji Turystycznej, Członkiem Zarządu Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, Członkiem Sektorowej Rady ds. Kompetencji Turystyka, Członkiem Rady Muzealnej Południowego Podlaska w Białej Podlaskiej.

Bialska Nagrody Kultury im. Anny z Sanguszków Radziwiłłowej stanowi wyraz uznania dla osiągnięć artystycznych i działalności kulturalnej indywidualnych twórców i środowisk artystycznych Białej Podlaskiej.

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: